Domů » Bleskovky » Moto Z3 Play dostane výrazně tenčí rámečky a čtečku v zamykacím tlačítku

Moto Z3 Play dostane výrazně tenčí rámečky a čtečku v zamykacím tlačítku

Společnost Lenovo si s modulárními smartphony řady Moto Z malinko zkomplikovala život; kvůli zachování kompatibility se všemi představenými Moto Mods nemůže měnit jejich rozměry, ani rozmístění prvků na zadní straně. I přesto by letošní modely měly dostat trochu odlišný design alespoň zepředu.

Prozrazuje to certifikace FCC, která v minulých dnech schválila model Moto Z3 Play a přiřkla mu displej s úhlopříčkou 6,1″, předchozí model měl přitom pouze 5,5″ panel. Jelikož rozměry telefonu musí zůstat stejné, hýbat se bude s rámečky okolo displeje. Ztenčí se i ten spodní, ze kterého zmizí čtečka otisků prstů; přesunout se má na pravou stranu do zamykacího tlačítka. Tento přesun alespoň naznačují rendery prvních ochranných krytů Moto Z3 Play.

Bez 3,5mm jacku?

V krytech také chybí výřez na sluchátkový jack, takže se dá předpokládat, že jediným portem na těle telefonu bude USB-C. Telefon bude mít na zadní straně duální fotoaparát (údajně v kombinaci snímačů s rozlišením 12 + 5 Mpx) s dvoutónovou diodou, přední kamerka 5Mpx bude mít pouze jedinou čočku.

Moto Z3 Play má pohánět Qualcomm Snapdragon 636, v nabídce mají být dvě paměťové varianty – 3 + 32 GB a 4 + 64 GB. Akumulátor má mít kapacitu 3 000 mAh, na telefonu poběží Android Oreo. K představení Moto Z3 Play zřejmě dojde už tento měsíc, očekávány jsou i smartphony Moto G6 a G6 Play.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).