Domů » Bleskovky » Microsoft rozšíří možnosti autentizace. Přihlásíte se hodinkami Apple Watch i Google účtem

Microsoft rozšíří možnosti autentizace. Přihlásíte se hodinkami Apple Watch i Google účtem

Přihlašování k účtu Microsotu nebo přímo do Windows 10 bude zase o něco snazší. Microsoft se v týdnu pochlubil, že připravuje svoji aplikaci Authenticator na podporu hodinek Apple Watch, takže místo hesla nebo jako prvek dvoufaktorového ověření bude možné použít právě displeje jablečných hodinek.

Microsoft zatím vypustil do éteru testovací verzi, do které je možné zapojit se prostřednictvím těchto webových stránek, ostrá verze by měla jít do provozu v následujících týdnech.

Přihlášení do Windows s účtem od Google

Kromě toho se zřejmě dočkáme i nové možnosti přihlašování do Windows 10, a to pomocí Google účtu. Tato funkce je údajně zatím v testování a zřejmě bude navržena pouze pro podnikové zákazníky a uživatele služeb G Suite.

Funkci prý bude nutné do počítače doinstalovat, poté by měla do přihlašovacího dialogu přibýt možnost přihlásit se přes Google účet.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
Upozornit na