Microsoft na konci června ukončí svůj byznys se smartphony

V prvním čtvrtletí roku 2015 vygenerovala mobilní divize Microsoftu tržby ve výši 1,4 miliard dolarů (asi 34,7 miliard korun), v posledním čtvrtletí 5 milionů dolarů (as 124 milionů korun). Tato čísla potvrzují skutečnost, že za mobilními Windows se pomalu zavírá opona, což ostatně poprvé přiznává i Microsoft.

Jeho finanční ředitelka Amy Hood v hovoru k investorům předpověděla, že v příštím čtvrtletí budou příjmy z mobilní divize prakticky nulové, podle novináře Paula Thurotta bude prodej telefonů s Windows zcela ukončen na konci probíhajícího fiskálního roku, tedy k poslednímu červnu letošního roku.

Nejistá je i budoucnost samotného systému Windows 10 Mobile, který s čerstvě vydaným Creators Updatem nedostal prakticky žádné funkce a jeho vývoj se zcela oddělil od počítačových Windows.Nepřehlédněte

Budoucnost Windows 10 Mobile? Značně nejistá

Autor článku
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku