Domů » Bleskovky » Microsoft chce sbírat odpadlíky z Google Fotek. OneDrive dostává nový editor snímků

Microsoft chce sbírat odpadlíky z Google Fotek. OneDrive dostává nový editor snímků

Google na začátku tohoto měsíce přestal nabízet bezplatnou zálohu neomezeného počtu fotografií v rámci oblíbené služby Fotky. To je hozená rukavice pro konkurenční cloudová úložiště, která se nepochybně pokusí nalákat odpadlíky z Google Fotek do svých spárů, byť funkčně na Google zatím žádný z konkurentů nemá. Pokud však nelpíte na pokročilé kategorizaci a na vyhledávání poháněném umělou inteligencí, můžete najít levnější alternativy. Microsoft cítí šanci a doplňuje své úložiště OneDrive o nové funkce týkající se právě fotografií.

OneDrive dostává editor snímků

Jednou z novinek na OneDrive je jednoduchý editor snímků, který poskytuje základní funkce, jako je ořez, rotace a všemožná nastavení pro úpravy jasu, barev, kontrastu apod. Tyto funkce jsou zatím součástí OneDrive pro Android a web, později v tomto roce se dočkají i majitelé iPhonů a iPadů.

onedrive editing

Microsoft také chystá nový nástroj pro uspořádávání obrázků, který bude jednotlivé snímky rozdělovat do složek podle původu; zda pocházejí z fotoaparátu, ze sociálních sítí nebo vám je někdo poslal skrze chatovací aplikace. Složky bude možné filtrovat, takže při vyhledávání budete moci vyřadit například snímky obrazovky.

onedrive cast

Z OneDrive také bude možné velmi snadno posílat obsah na jiná zařízení, v aplikaci pro Android se brzy objeví ikona, skrze kterou půjde posílat obrázky a videa přímo do přehrávačů Chromecast nebo na televizory s Androidem.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

3 komentářů

  1. …Máte malý stůl ? Tak ho tím, že si pořídíte další nůž na krájení nezvětšíte…

  2. Ach jo, zas ten titulek. Proč bych měl zvolit MS OneDrive a ne Google Fotky? Je tam víc místa? Nebo nabízí neomezené úložiště? Ani jedno, co?! Takže MS nikoho nesbírá, jen doplňuje chybějící funkce.

    • Třeba proto, že je MS (stejně jako apple), SW/HW firma, jejíž obchodní model nestojí a padá na prodeji osobních údajů a reklamy?

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).