Domů » Bleskovky » Meizu Pro 6 Edge na první fotografii: Číňané si od Samsungu koupili zahnutý displej

Meizu Pro 6 Edge na první fotografii: Číňané si od Samsungu koupili zahnutý displej

Samsung letos v únoru učinil rozhodnutí nenechat si své zakřivené displeje pouze pro sebe a poskytovat je stejně jako vlastní procesory, paměti či fotočipy i ostatním výrobcům smartphonům. První konkurencí pro řadu Galaxy Edge by mohl být smartphone od Meizu, jehož existenci potvrdil samotný ředitel společnosti Huang Zhang, a jehož údajná fotografie se objevila čínském serveru.

meizu edge

Jméno telefonu je prozatím neznámé, spekuluje se o Meizu Pro 6 Edge, což má odkazovat na nedávno představenou nezakřivenou variantu. Dá se předpokládat i podobně špičková hardwarová výbava, tedy výkonný procesor (MediaTek Helio X25 nebo Samsung Exynos 8890) a alespoň 4 GB operační paměti. Telefon má běžet na Androidu obaleném do nástavby Flyme OS 6, která by měla přinést nové funkce pro využití zakřiveného displeje. Cena je očekávána na úrovni 450 dolarů, tedy asi 10 900 korun bez DPH.

mx6

Kromě zakřiveného modelu chystá Meizu ještě nástupce vlajkového modelu MX5, který by měl podle posledních spekulací přijít ve dvou hardwarových verzích. Rozdíly mezi nimi nám prozatím nejsou známé, podle našich posledních informací bude Meizu MX 6 disponovat Full HD displejem, čipsetem MediaTek Helio X20, 3/4 GB RAM a 32/64 GB úložištěm. Fotoaparáty mají dostat rozlišení 20,7 a 8 Mpx, kapacita baterie má být slušných 4 000 mAh. Datum představení chystaných novinek značky Meizu je prozatím neznámé.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).