Meizu Pro 6 oficiálně: 5,2″ 3D Press displej, 10jádrový procesor a 10 diod

Čínská společnost Meizu přestavila loni v říjnu vlajkový tabletofon Pro 5 (více informací) a po půl roce přichází s modelem Pro 6. Nenechme se ale zmást názvem, nejedná se o přímého nástupce, ale spíše o kompaktnější variantu – zatímco Meizu Pro 5 má 5,7″ displej, úhlopříčka displeje Meizu Pro 6 je „pouze“ 5,2 palce.

meizu pro 6 silver

Displej má rozlišení Full HD, je vyroben technologií Super AMOLED a je krytý po stranách zbroušeným sklem Gorilla Glass 3. Jako třešničku na dortu si Meizu přichystalo technologii 3D Press.

tocuh

Jak asi správně tušíte, jedná se o obdobu 3D Touch od Apple, pro kterou Meizu ve své nadstavbě Androidu Flyme OS připravilo několik funkcí – otvírání hypertextových odkazů, zobrazování kontextových menu vybraných aplikací, náhled příchozích emailů apod. Funkce 3D Press je stejně jako v případě Apple doprovázena vibrační odezvou.

3D press

Kromě displeje se na čelní straně nachází středové tlačítko s funkcí čtečky otisků prstů a také přední kamerka s rozlišením 5 Mpx a světelností f/2.2. Zajímavější je nicméně zadní fotoaparát zasazený do kovového těla. Pochází od Sony, má rozlišení 21 Mpx, fázové a laserové ostření a kromě toho jej doprovází 10 LED uspořádaných do kruhu.

Tip: Kompletní hardwarové parametry najdete v našem katalogu smartphonů

press_01152d5

V útrobách telefonu tiká nejnovější MediaTek Helio X25, který tvoří deset jader (4 × Cortex-A53 s taktem 1,4 GHz, 4 × Cortex-A53 s taktem 2,0 Ghz a 2 × Cortex-A72 s taktem 2,5 GHz) a grafický čip Mali T880. Procesor se opírá o 4 GB RAM, nikoliv o dříve spekulovaných 6 GB. Data lze ukládat na 32 nebo 64GB paměť, kterou však nelze rozšířit paměťovou kartou. Telefon podporuje sítě LTE, výčet frekvencí bohužel výrobce neuvádí. NFC čip v telefonu zastoupen není.

Meizu Pro 6 si bere energii z 2 560mAh baterie, kterou lze nabíjet oboustranným USB-C konektorem; podporováno je rychlé nabíjení mCharge 3.0. I s akumulátorem telefon váží 160 gramů, jeho fyzické rozměry jsou 147,7 × 70,8 × 7,25 mm.

Do prodeje půjde v černé, stříbrné a zlaté barvě, v domácí Číně se bude prodávat za cenu 2 500 CNY (9 300 korun bez DPH) za 32GB verzi, případně za 2 800 CNY (10 400 korun bez DPH) za verzi s dvojnásobnou pamětí. Prodej bude zahájen 23. dubna, s oficiální dostupností na českém trhu zřejmě počítat nemůžeme.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku