Domů » Bleskovky » MediaTek chce zpátky mezi elitu. Chystá 7nm čipset s podporou 5G

MediaTek chce zpátky mezi elitu. Chystá 7nm čipset s podporou 5G

V roce 2017 dospěl MediaTek k rozhodnutí, že nemůže konkurovat Qualcommu, Samsungu nebo Huawei, a zcela vyklidil pozice v segmentu vlajkových čipsetů. Od té doby byly vidět čipy od MediaTeku zejména v nižší a střední třídě, ovšem nyní se čínská firma opět nadechuje na výstup do vyšších pater.

Ještě v letošním roce se máme dočkat čipsetu vyrobeného 7nm technologií. Tento čip má být výkonnější než Helio P90 (12 nm, 2 × Cortex-A75 a 6 × Cortex-A55) a má přinést podporou sítí 5G, kterou patrně zajistí separátní 7nm modem Helio M70 vyrobený společností TSMC. Dá se předpokládat, že chystaný čipset využije modernější procesorová jádra Cortex-A76, což při premiéře Helia P90 přislíbil ředitel společnosti.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

9 komentářů

  1. MediaTek mezi elitou ještě nikdy nebyl, tak jak může chtít zpátky mezi elitu? :-D

  2. Nechci rýpat, ale Media Tek není čínská firma.

    MediaTek je společnost založená v roce 1997 v Tchaj-wanu.

  3. proč všude dávaj podporu 5G když to nemá kdo vystavět :DD

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).