Domů » Bleskovky » MediaTek si bere pauzu od vývoje vlajkových čipsetů, možná se k nim už nevrátí

MediaTek si bere pauzu od vývoje vlajkových čipsetů, možná se k nim už nevrátí

Trh s nejvýkonnějšími mobilními čipsety si rozdělily společnosti Apple, Qualcomm a Samsung, přičemž tím čtvrtým vzadu zůstal čínský MediaTek. Ten sice jako první představil světu čipsety s deseti procesorovými jádry (Helio X20 a X30), ty však v přímém srovnání s konkurencí ztrácely a proto v MediaTeku raději zatáhli za brzdu.

Manažer MediaTeku pro mezinárodní prodej Finbarr Moynihan v rozhovoru pro server Gearburn uvedl, že vlajkový čipset určený pro globální trh musí splňovat veškeré požadavky operátorů, zejména musí mít poslední a nejvýkonnější modem, jimž bohužel čipsety Helio nenabízejí. Společnost se tak bude v blízké době věnovat zejména rozvoji své řady čipsetů Helio P pro zařízení střední třídy (které jsou úspěšné zejména v Číně), zatímco od vývoje high-endových procesorů si bere pauzu. O tom, zda se k nim ještě někdy vrátí a představí například Helio X40, ještě nejsou v MediaTeku rozhodnutí. Jestli se tak stane, rozhodně to nebude dříve než za dva roky.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
QNX
Anonym
QNX

No tak keď ich vlajkový chipset je na úrovni strednej triedy ich konkurencie niet sa čomu čudovať. Stačí že začnú tvrdiť že pracujú na strednej triede a nič okrem tohto tvrdenia sa nezmení…

lokomot1
Uživatel
lokomot1

Tak máme tu naštěstí ještě huawei a samsung.
Jak to dopadne, když není pořádná konkurence je vidět na poli pc procesorů