Domů » Bleskovky » MediaTek si bere pauzu od vývoje vlajkových čipsetů, možná se k nim už nevrátí

MediaTek si bere pauzu od vývoje vlajkových čipsetů, možná se k nim už nevrátí

Trh s nejvýkonnějšími mobilními čipsety si rozdělily společnosti Apple, Qualcomm a Samsung, přičemž tím čtvrtým vzadu zůstal čínský MediaTek. Ten sice jako první představil světu čipsety s deseti procesorovými jádry (Helio X20 a X30), ty však v přímém srovnání s konkurencí ztrácely a proto v MediaTeku raději zatáhli za brzdu.

Manažer MediaTeku pro mezinárodní prodej Finbarr Moynihan v rozhovoru pro server Gearburn uvedl, že vlajkový čipset určený pro globální trh musí splňovat veškeré požadavky operátorů, zejména musí mít poslední a nejvýkonnější modem, jimž bohužel čipsety Helio nenabízejí. Společnost se tak bude v blízké době věnovat zejména rozvoji své řady čipsetů Helio P pro zařízení střední třídy (které jsou úspěšné zejména v Číně), zatímco od vývoje high-endových procesorů si bere pauzu. O tom, zda se k nim ještě někdy vrátí a představí například Helio X40, ještě nejsou v MediaTeku rozhodnutí. Jestli se tak stane, rozhodně to nebude dříve než za dva roky.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

2 komentářů

  1. No tak keď ich vlajkový chipset je na úrovni strednej triedy ich konkurencie niet sa čomu čudovať. Stačí že začnú tvrdiť že pracujú na strednej triede a nič okrem tohto tvrdenia sa nezmení…

  2. Tak máme tu naštěstí ještě huawei a samsung.
    Jak to dopadne, když není pořádná konkurence je vidět na poli pc procesorů

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).