Domů » Bleskovky » Máte vysoký tlak? S novými tlakoměry od Withings si změříte i EKG

Máte vysoký tlak? S novými tlakoměry od Withings si změříte i EKG

Francouzská společnost Withings je známa především díky svým hybridním chytrým hodinkám, jako jsou například Withings Steel HR Sport, které jsme recenzovali. Záběr Francouzů je ale mnohem širší, kromě chytrých hodinek najdeme v portfoliu také kupříkladu váhy, měřiče spánku nebo tlakoměry. A právě do poslední jmenované kategorie přibyly dva nové modely, které byly představeny už na CES v Las Vegas, ale až nyní získaly potřebné certifikace.

withings bpm core ecg blood pressure monitor


Tlakoměr BPM Core se může pochlubit třemi měřenými veličinami – tepem, krevním tlakem a EKG, přičemž všechny tyto hodnoty zvládne zobrazit jak na LED displeji, tak synchronizovat do aplikace Health Mate za méně než 2 minuty.

‎Withings Health Mate
‎Withings Health Mate
Autor: Withings
Cena: zdarma+

BPM Connect je naproti tomu základní model, který si vystačí i bez připojeného telefonu. V Evropě jsou oba tlakoměry již dostupné za cenu 250 euro (cca 6 400 kornu) v případě BPM Core a 99 euro (cca 2 500 korun) v případě BPM Connect.

Stylový fitness náramek Honor Band 5

Michael Chrobok

Nestranný fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

4 komentáře

 1. JoeBlack

  No, to by mě zajímalo, kolik má takové zařízení senzorů, aby to zase nebylo něco jako Apple watch apod., které změří správnou hodnotu doslova omylem.

  • Vindis (neregistrovaný)

   Takže ty certifikace jsou jen pro parádu? Kdyby to měřilo náhodně, tak by žádnou certifikaci nedostalo.
   Samozřejmě to není totéž co lékařské měřiče, ale i obyčejné jednosvodové EKG dokáže změřit základní srdeční průběh. Jen takové změřené hodnoty nejsou pro lékařské účely zrovna moc použitelné. Pouze orientační. Tak jako měření srdečního tepu optickou cestou.

Napsat komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze. Pokud nechcete neustále vyplňovat pole Jméno a E-mail (nezveřejňuje se), doporučujeme se zaregistrovat. Vyžadované informace jsou označeny *