Domů » Bleskovky » Mark Zuckerberg si vaše zprávy nepřečte: Facebook spouští koncové šifrování zpráv v Messengeru

Mark Zuckerberg si vaše zprávy nepřečte: Facebook spouští koncové šifrování zpráv v Messengeru

Bezpečnost uživatelských dat nabyla po kauze nazývané Apple vs. FBI nových rozměrů – někteří technologičtí hráči se rozhodli ponechat veškerou odpovědnost za zasílaná data zcela na uživatelích a zasílané zprávy šifrují koncově, tzn. přístup ke zprávám mají pouze uživatelé, nikoliv poskytovatel služby. Na tento způsob přešel před nedávnem například WhatsApp, a ke stejnému kroku se odhodlává i Messenger patřící stejnému majiteli, Facebooku.

Facebook již tuto funkci testuje na vybraném okruhu uživatelů, koncové šifrování je nicméně na rozdíl od WhatsAppu volitelné a uživatel si sám bude moci vybrat, ve kterých konverzacích jej použije. „Tajné“ rozhovory budou k přečtení pouze na aktuálně používaném zařízení, u konkrétních zpráv bude dokonce možné nastavit čas expirace. Skrze zašifrované konverzace nebude možné posílat bohatý obsah, tedy animace GIF, videa, apod. K širšímu obecenstvu se má koncové šifrování zpráv dostat během letošního léta.


Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
ee (neregistrovaný)
Anonym
ee (neregistrovaný)

aplikace WhatsApp nebo Messenger mají otevřený kód, aby bylo možné ověřit, že šifrování je skutečně end-to-end, resp. k šifrování zpráv se použije klíč vygenerovaný na endpointu a nikoli klíč, který zná poskytovatel služby?

Tedy
Uživatel
Tedy

Pochybuji že někdo bude mou konverzaci ať už BIS,Policie a další či dokonce NSA číst a když už ať si ji přečte, v dnešní době tomu beztak nezabrání a tak nějak to neresim, nemám co skrývat….už nemá dnes prakticky nikdo a nikde, když se k tomu ještě přidají droni jsme neustále špehování

lol (neregistrovaný)
Anonym
lol (neregistrovaný)

A pointa tvojeho příspěvku?

Tedy
Uživatel
Tedy

Místo kritiky dej něco k tématu, jinak je hodnota tvého výkřiků rovna nule

mmme
Uživatel
mmme

Tvůj názor respektuji, nicméně není dobrý. Soukromí je nepopiratelné právo člověka. S tvým přístupem nás za dvacet let budou všude šmírovat a běda jak se u toho nebudeme usmívat. A za třicet let budeš tak zpitomělej, že se budeš udávat sám.

htcjirka
Uživatel
htcjirka

Otázkou je, jak se tomu účinně v dnešní moderní době bránit, kde jednotlivec nic nezmůže..