Domů » Bleskovky » Mark Zuckerberg si vaše zprávy nepřečte: Facebook spouští koncové šifrování zpráv v Messengeru

Mark Zuckerberg si vaše zprávy nepřečte: Facebook spouští koncové šifrování zpráv v Messengeru

Bezpečnost uživatelských dat nabyla po kauze nazývané Apple vs. FBI nových rozměrů – někteří technologičtí hráči se rozhodli ponechat veškerou odpovědnost za zasílaná data zcela na uživatelích a zasílané zprávy šifrují koncově, tzn. přístup ke zprávám mají pouze uživatelé, nikoliv poskytovatel služby. Na tento způsob přešel před nedávnem například WhatsApp, a ke stejnému kroku se odhodlává i Messenger patřící stejnému majiteli, Facebooku.

Facebook již tuto funkci testuje na vybraném okruhu uživatelů, koncové šifrování je nicméně na rozdíl od WhatsAppu volitelné a uživatel si sám bude moci vybrat, ve kterých konverzacích jej použije. „Tajné“ rozhovory budou k přečtení pouze na aktuálně používaném zařízení, u konkrétních zpráv bude dokonce možné nastavit čas expirace. Skrze zašifrované konverzace nebude možné posílat bohatý obsah, tedy animace GIF, videa, apod. K širšímu obecenstvu se má koncové šifrování zpráv dostat během letošního léta.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
6 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments