Domů » Bleskovky » Malá změna, která potěší: Xiaomi inovuje svůj Notebook Air

Malá změna, která potěší: Xiaomi inovuje svůj Notebook Air

Že Xiaomi prodává také výkonné notebooky, není žádné tajemství. Stejně tak jako jeho inspirace v designu a názvosloví konkurenta z Cupertina. Vzhledem k tomu, že Apple inovoval v letošním roce oblíbený notebook Macbook Air, učinilo stejné rozhodnutí také Xiaomi. To se sice nerozhodlo jít stejnou cestou jako Apple, tedy kompletně předělat celý notebook, i tak ale změna potěší.

Změna se u nejpopulárnějšího modelu čínského výrobce odehrává pouze pod povrchem. Zatímco první generace Notebooku Air 12,5″ byla k dostání s procesorem Intel Core m3-6Y30 taktovaným na 2,2 GHz, nově bude zmíněný model disponovat sedmou generací procesorů Intel Core i5. Ostatní parametry zůstávají nezměněny, zákazníci tak nepřijdou o Full HD displej, váhu pouhý 1 kilogram nebo tloušťku 13 milimetrů.

Xiaomi Redmi Go: výrobce chystá cenově dostupný telefon s Androidem Go

Největší změna tedy zůstává v použitém procesoru, která je poměrně značná, vzhledem k tomu, že se jedná o přímou výměnu starší verze m3 za poměrně nový Kaby Lake. Výdrž na baterii zůstává stále ve velmi pozitivních hodnotách, konkrétně na jedno nabití vydrží Xiaomi Notebook Air 12,5″ až 11 a půl hodiny, přičemž nechybí podpora rychlého nabíjení. Ve variantě s 4 GB RAM a 265 GB SSD diskem vyjde tato konfigurace na 579 dolarů, což je asi 13 100 korun.

Michael Chrobok

Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

3 komentářů

  1. Ahoj, kde se dá sehnat za $579? Máš odkaz? Díky

  2. Upgrade na dva roky starý procesor? To vážně zní jako Apple. Vzhledem k výkonnostnímu nárůstu u 8. generace je naprosto nezajímavý.
    A za tu cenu ho stejně nikde nekoupíte, protože výpalné totiž daň z daně za daň. To vyjde líp koupit nějakou normální značku se zárukou tady

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).