Domů » Bleskovky » Xiaomi Redmi Go: výrobce chystá cenově dostupný telefon s Androidem Go

Xiaomi Redmi Go: výrobce chystá cenově dostupný telefon s Androidem Go

Android Go je odlehčená verze operačního systému od Googlu, která byla vytvořená tak, aby fungovala na zařízeních s 1 GB RAM a méně. Operační systém obsahuje speciálně upravené aplikace, které nejsou pro operační paměť tolik náročné. Svůj telefon s Androidem Go již představilo několik výrobců včetně Samsungu, Huawei či Asusu. Podle nových informací by sek nim brzy mohla přidat také společnost Xiaomi.

V databázi singapurského statutárního orgánu IMDA (Info-communications Media Development Authority) se totiž objevil záznam o připravovaném telefonu čínského výrobce s modelovým číslem M1903C3GG. Kromě toho však tamní agentura odhalila také marketingový název zařízení, který by měl znít jednoduše Redmi Go. Zmínka o tomto telefonu se navíc objevila také v databázích FCC a EEC.

Právě název telefonu vede ke spekulacím, že by se mohlo jednat o první zařízení od Xiaomi s operačním systémem Android Go. Ze zveřejněných záznamů lze dále vyčíst, že Redmi Go nabídne 5,9palcový displej s rozlišením 1440 x 720 pixelů (HD+). Dočkat bychom se měli podpory dvou SIM karet, 2,4 GHz Wi-Fi a Bluetooth 4.2. Telefon poběží na Go edici Androidu Pie a bude mít 1 GB RAM a jednu přední i zadní kameru. Očekávat lze slabší čipset značky MediaTek nebo Qualcomm.

Lenovo představilo 5 dostupných tabletů. Nejlevnější stojí 2 tisíce a pohání jej Android GO

Xiaomi Redmi Go dost možná nenabídne uživatelské prostředí čistého Androidu, ale po vzoru například Samsungu Galaxy J4 Core přijde na trh s grafickou nástavbou v podobě odlehčené verze MIUI. Cena telefonu by měla být poměrně nízká, do prodeje pravděpodobně vstoupí za méně než sto dolarů. Má podle vás Redmi Go šanci na úspěch?

Hardwarové parametry Redmi Go
Systém: Android 8.1
Rozměry: 140,4 x 70,1 x 8,4 mm, Hmotnost: 137 gramů
Čipset: Qualcomm Snapdragon 425, quad-core 1,4 GHz Cortex-A53
RAM: 1 GB, Interní paměť: 8 GB, Pam. karta:
Displej: IPS LCD, 5", HD, 720 × 1280 px
Hlavní fotoaparát:
Druhý fotoaparát:
Třetí fotoaparát: , Přední kamera: 5 Mpx, f/2.2
Bluetooth: 4.1, Wi-Fi: 802.11 b/g/n, NFC:
, GPS:
, Konektor: microUSB
Baterie: 3000 mAh Li-Ion, Rychlé nabíjení:
, Bezdrátové nabíjení:

Marek Bartík

Redaktor serveru SMARTmania.cz a brněnský student. Vedle toho velký fanoušek videoher, jehož nepřestává udivovat jejich překotný vývoj. Svět kolem nás plyne takovou rychlostí, že se za ním mnohdy nestačíme otáčet, čímž se pro nás stává nepostižitelným.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).