Domů » Bleskovky » Samsung chystá svůj první Android Go telefon. Známe jeho parametry

Samsung chystá svůj první Android Go telefon. Známe jeho parametry

Upravený Android pro levná zařízení se slabým hardwarem se chystá využít i korejský Samsung. Telefon je aktuálně testován na mnoha trzích, jeho kódové označení je SM-J260, prodejní název bude patrně Galaxy J2 Core.

Ilustrační obrázek

Podle informací z benchmarku bude telefon pohánět čipset označený Universal7570_Go, tedy patrně dva roky starý Exynos 7570 pro nejlevnější smartphony. Čipset je vyroben 14nm procesem a obsahuje v sobě čtyři procesorová jádra Cortex-A53. K ruce mu bude pouze 1 GB RAM, avšak i s touto slabou výbavou by si mohl Android Go poradit; zvláště pak, ořeže-li jej Samsung o svoji nadstavbu.

Podle uniklého štítku se specifikacemi bude mít telefon 5″ Super AMOLED displej, 16GB úložiště, vpředu 5Mpx kamerku, vzadu 8Mpx fotoaparát. Akumulátor bude mít kapacitu 2 600 mAh.

V testech bylo zachyceno několik variant – J260G, J260F a J260M, každá z nich pro jiné trhy. Do Evropy by měla zamířit verze s písmenkem F, spekuluje se o Ukrajině, Polsku a Francii, není však vyloučeno, že se první Android Go telefon od Samsungu podívá i k nám.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Diskuze k článku

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).