Samsung chystá svůj první Android Go telefon. Známe jeho parametry

Upravený Android pro levná zařízení se slabým hardwarem se chystá využít i korejský Samsung. Telefon je aktuálně testován na mnoha trzích, jeho kódové označení je SM-J260, prodejní název bude patrně Galaxy J2 Core.

Ilustrační obrázek

Podle informací z benchmarku bude telefon pohánět čipset označený Universal7570_Go, tedy patrně dva roky starý Exynos 7570 pro nejlevnější smartphony. Čipset je vyroben 14nm procesem a obsahuje v sobě čtyři procesorová jádra Cortex-A53. K ruce mu bude pouze 1 GB RAM, avšak i s touto slabou výbavou by si mohl Android Go poradit; zvláště pak, ořeže-li jej Samsung o svoji nadstavbu.

Podle uniklého štítku se specifikacemi bude mít telefon 5″ Super AMOLED displej, 16GB úložiště, vpředu 5Mpx kamerku, vzadu 8Mpx fotoaparát. Akumulátor bude mít kapacitu 2 600 mAh.

V testech bylo zachyceno několik variant – J260G, J260F a J260M, každá z nich pro jiné trhy. Do Evropy by měla zamířit verze s písmenkem F, spekuluje se o Ukrajině, Polsku a Francii, není však vyloučeno, že se první Android Go telefon od Samsungu podívá i k nám.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Jeden komentář

  1. David (neregistrovaný)

    16 GB RAM ? :D

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *
Sahifa tracking pixel