Domů » Bleskovky » Made for Google: nový program pro výrobce příslušenství v přípravě?

Made for Google: nový program pro výrobce příslušenství v přípravě?

Podle spekulací chystá kalifornský gigant Google nový program pro výrobce hardwaru nazvaný „Made for Google“. V rámci tohoto programu má Google poskytovat nástroje, dokumentaci a technickou podporu pro výrobce příslušenství. Že Google o něčem takovém uvažuje, potvrdily serveru 9to5Google dva na sobě nezávislé zdroje.

Program by se měl točit především okolo USB typu C, zejména bude zaměřený na datové kabely a nabíjecí adaptéry. Ty méně kvalitní mohou být i nebezpečné, jak se přesvědčil například inženýr Googlu Benson Leung, který vinou špatného kabelu uvařil svůj Chromebook Pixel. Inspirací pro Google je pravděpodobně program Applu nazvaný MFi (Made for i), který funguje obdobně.

Soutěž: vyhrajte originální USB kabely Golf a Mizoo

Michael Chrobok

Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).