Domů » Bleskovky » macOS se může těšit na nové funkce, které známe z iOS

macOS se může těšit na nové funkce, které známe z iOS

Počátkem června začíná tradiční vývojářská konference WWDC, na které Apple představí novinky připravované do příštích verzí svých operačních systémů. Důraz bude patrně kladen na významné sblížení systémů macOS a iOS – na jablečných počítačích by mělo být možné spouštět vybrané aplikace navržené pro iOS a displej iPadů půjde použít jako sekundární monitor pro počítače Mac. Kromě toho se můžeme v macOS těšit na nové funkce známé z iOS.

Zkratky Siri a Čas u obrazovky míří do macOS

Na jablečný počítačový systém údajně dorazí funkce Zkratky Siri a Čas u obrazovky; první slouží k nadefinování vlastních hlasových zkratek vyvolávaných skrze asistentku Siri, druhá pak informuje o času stráveném v systému a aplikacích s možností nastavení různých omezení (např. pro děti).

screentime

Další připravovanou novinkou pro macOS má být integrace správy Apple ID do Nastavení systému, kde mimo jiné půjde konfigurovat funkce rodinných sdílení apod. Do iMessage na macOS má také z iOS přijít podpora efektů, jako jsou např. konfety, lasery, ohňostroje, a další.

MacOS 10.15 bude s největší pravděpodobností ohlášen na WWDC, uživatelům pak bude k dispozici během září.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
7 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments