Domů » Bleskovky » macOS se může těšit na nové funkce, které známe z iOS

macOS se může těšit na nové funkce, které známe z iOS

Počátkem června začíná tradiční vývojářská konference WWDC, na které Apple představí novinky připravované do příštích verzí svých operačních systémů. Důraz bude patrně kladen na významné sblížení systémů macOS a iOS – na jablečných počítačích by mělo být možné spouštět vybrané aplikace navržené pro iOS a displej iPadů půjde použít jako sekundární monitor pro počítače Mac. Kromě toho se můžeme v macOS těšit na nové funkce známé z iOS.

Zkratky Siri a Čas u obrazovky míří do macOS

Na jablečný počítačový systém údajně dorazí funkce Zkratky Siri a Čas u obrazovky; první slouží k nadefinování vlastních hlasových zkratek vyvolávaných skrze asistentku Siri, druhá pak informuje o času stráveném v systému a aplikacích s možností nastavení různých omezení (např. pro děti).

screentime


Další připravovanou novinkou pro macOS má být integrace správy Apple ID do Nastavení systému, kde mimo jiné půjde konfigurovat funkce rodinných sdílení apod. Do iMessage na macOS má také z iOS přijít podpora efektů, jako jsou např. konfety, lasery, ohňostroje, a další.

MacOS 10.15 bude s největší pravděpodobností ohlášen na WWDC, uživatelům pak bude k dispozici během září.


Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Filip
Anonym
Filip

Supr. Windejsaci mohou jenom tiše závidět.

Martin123
Uživatel
Martin123

Dobrý ftip :D

lukass71
Uživatel
lukass71

Jestli to bude jediny, co novy macOS bude nabizet, tak celkem zklamani..

Menty
Uživatel
Menty

A co bys jako chtěl všechno? Spousta lidí neustále říká, jak málo nových funkcí je vlastně zklamání, ale proč? Mně momentálně v macOS nic nechybí, tak by mě zajímalo, co by měla teda další verze vlastně obsahovat.

lukass71
Uživatel
lukass71

Tak treba lepsi manipulace oken nebo nahled kalendare u datumu nebo jeste vetsi integrace mezi iOS a macOS. Zkratka vzdy je misto pro zlepseni.

Tom
Anonym
Tom

Ale kdyby tam pridali hned vsechno, co by pak delali za par let ? :D Premyslejte, musi postupne :D Jeden rok to, a dalsi rok treba kalendar a nahledy, taky mam MacOS jsem s nim spokojen, ale porad je co zlepsovat :D

uni
Uživatel
uni

Ano, Infinity War a Endgame jsou bezesporu minimálně úctyhodné filmy, ale je třeba po těch 6h se vrátit do reality. Věci se zkrátka luskáním prstů nedějí.