Domů » Bleskovky » iPad jako externí monitor pro Mac? Umožní to nadcházející aktualizace macOS

iPad jako externí monitor pro Mac? Umožní to nadcházející aktualizace macOS

Společnost Apple pracuje na nové funkci pro macOS 10.15. Nadcházející verze operačního systému pro stolní počítače umožní uživatelům plynuleji přecházet mezi zabudovaným a externím displejem. Funkce, kterou Apple nazývá „Sidecar“, dovolí efektivnější využití další obrazovky. Majitelé iPadu Pro díky tomu budou moct například kreslit do aplikace, kterou se bude na displej přenášet přímo z Macu. Z iPadu se tak v tu chvíli stane profesionální grafický tablet velmi podobný tomu, jaký vyrábí třeba společnost Wacom.

Zajímavá novinka nadále prohlubuje filozofii Applu, která spočívá v propojenosti celého ekosystému zařízení. Obdobnou funkci nabízí také u společnosti Google a Microsoft, ani jeden z dvojice gigantů však dosud nenašel to nejoptimálnější řešení.

Apple bude zvětšovat. Na obzoru se rýsují velké iMacy a externí monitory

Marek Bartík

Redaktor serveru SMARTmania.cz a brněnský student. Vedle toho velký fanoušek videoher, jehož nepřestává udivovat jejich překotný vývoj. Svět kolem nás plyne takovou rychlostí, že se za ním mnohdy nestačíme otáčet, čímž se pro nás stává nepostižitelným.

6 komentářů

 1. Škoda že již dlouhé roky tato funkce existuje na MacOS i Windows.
  Tvz. použít iPad jako další obrazovku.

  Takže klasika – ban vývojářů aplikace v Appstore a intergrovat do OS.

  • Jako že OS nemá právo integrovat funkce, které již někdy nabídl nějaký vývojář jako 3rd party aplikaci? Radikální pohled na věc…

 2. Nejen radikální, ale hlavně militantní!
  Ale chápu, je vždy nejjednodušší řešení vyložit si blbost než se zamyslet na pointů příspěvku.
  Apple smrdí – ať to máte jednodušší, na co se v mém příspěvku zaměřit :-D

 3. Ako vzdy si nepochopil prispevok. Nevadi.

 4. Stává se to každou chvíli… Apple zařadil nějakou funkci dostupnou pro JB aby eliminovali JB, ten je již témeř minulostí a tak se zaměřují na kvalitní a drahé aplikace, ze kterých čerpají nové funkce….. Pro vývojáře špatné pro uživatele dobré, ale pouze krátkodobě, protože vývojáři kvalitních aplikací zvednou ceny, protože nebudou mít jistotu, kdy to Apple okopíruje a přidá jako nativní funkci

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).