Domů » Bleskovky » iPad jako externí monitor pro Mac? Umožní to nadcházející aktualizace macOS

iPad jako externí monitor pro Mac? Umožní to nadcházející aktualizace macOS

Společnost Apple pracuje na nové funkci pro macOS 10.15. Nadcházející verze operačního systému pro stolní počítače umožní uživatelům plynuleji přecházet mezi zabudovaným a externím displejem. Funkce, kterou Apple nazývá „Sidecar“, dovolí efektivnější využití další obrazovky. Majitelé iPadu Pro díky tomu budou moct například kreslit do aplikace, kterou se bude na displej přenášet přímo z Macu. Z iPadu se tak v tu chvíli stane profesionální grafický tablet velmi podobný tomu, jaký vyrábí třeba společnost Wacom.

Zajímavá novinka nadále prohlubuje filozofii Applu, která spočívá v propojenosti celého ekosystému zařízení. Obdobnou funkci nabízí také u společnosti Google a Microsoft, ani jeden z dvojice gigantů však dosud nenašel to nejoptimálnější řešení.

Apple bude zvětšovat. Na obzoru se rýsují velké iMacy a externí monitory

Marek Bartík

Redaktor serveru SMARTmania.cz a brněnský student. Vedle toho velký fanoušek videoher, jehož nepřestává udivovat jejich překotný vývoj. Svět kolem nás plyne takovou rychlostí, že se za ním mnohdy nestačíme otáčet, čímž se pro nás stává nepostižitelným.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
6 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments