Domů » Bleskovky » Apple bude zvětšovat. Na obzoru se rýsují velké iMacy a externí monitory

Apple bude zvětšovat. Na obzoru se rýsují velké iMacy a externí monitory

Jsou vám současné iMacy malé? Pokud je vaše odpověď ano, tak jásejte. Podle informací známého analytika Ming-Chi Kua chystá Apple velké zvětšování displejů u svých zařízení. Ruku v ruce se zvětšováním úhlopříčky jde také ztenčování – Kuo tvrdí, že se Apple zhlédl v mini-LED technologii, se kterou lze fyzického ztenčení panelu dosáhnout.

apple imac

Ve třetím kvartále letošního roku se máme dočkat 31,6″ iMacu a externího monitoru o stejné velikosti a rozlišení 6K. To by znamenalo vůbec největší zařízení co do úhlopříčky, jaké kdy Apple vytvořil. A to není vše, neboť podle spekulací se má stejná technologie objevit také na Macboocích a iPadech, nicméně ty by neměly přijít dříve než v roce 2020, potažmo 2021. Jestli jsou tyto spekulace pravdivé, na to sibudeme muset počkat.

Michael Chrobok

Nestranný fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
lofwyr
Uživatel
lofwyr

htcjirka a jeho mentální průjmy mají dnes zpoždění? :-D

M
Anonym
M

Zase nejaky iHonelnik, co si precital max nadpis a uz utoci a nedokaze napisat ani slovo k veci.

kaja3332
Uživatel
kaja3332

Omlouvám se není to mini-LED technologie,ale micro-LED

Martin Prokop
Uživatel
Martin Prokop

Není žádná mini ani micro protože technologie je jen LED. Veškerá přízviska micro mini, macro a blabla…
jsou obchodní názvy toho, kterého výrobce.

_qam_
Uživatel
_qam_

MicroLED má být technologie založená na anorganických LED. Je podobná OLED, ale díky anorganickým LED má být zamezeno vypalování.
Apple určitě microLED nepředstaví, protože Samsung ho má zatím v plenkách (75″ 4k televize s 80PPI, dál nejsme), takže půjde o nějaký derivát IPS, tak jak píšeš. Mýlíš se ale v microLED, ta nemá s LED podsvícenými displeji nic společného.

uni
Uživatel
uni

_qam_: Apple má vlastní vývoj. Už několik let, min. 2 roky, co udělal akvizici nějaké společnosti (Taiwan).

_qam_
Uživatel
_qam_

Ano, a proto bere OLEDy od Samsungu. Ty vlastní vývoji.

uni
Uživatel
uni

_qam_: Vývoj je ta pasáž, která je před nasazením technologie. Nehledě na to, že i ten OLED v iPhone vychází z vývoje Apple. Ano, vývoj.

_qam_
Uživatel
_qam_

Sakra a že toho vymysleli. Běžný diamond pentile amoled, který samsung má už od Note 3/Galaxy S4. Pecka vymyslet něco, co tu už 5 let je.

uni
Uživatel
uni

_qam_: Jsou tam odlišnosti, má sníženou rychlost degradace, vyšší plošný jas. Takže ano, něco vymysleli.

_qam_
Uživatel
_qam_

Ne, nemá sníženou rychlost degradace. To jsou planý řeči Applu, že něco vymyslel, testy hovoří jasně. Je vypálený za stejný čas, jak kdejaký samsung.
Vyšší jas beru, je otázka, zda zrovna tohle Samsung neomezuje SW schválně kvůli vypálení… On ten iPhone asi moc dlouho nevydrží prát 670nitů statický prvek, je to stejně chvilkové, jako u Samsungu 800 nitů v peaku na slunci. Ale ano, samsung to SW omezí, apple to nechá prát. Když se jim to chce vyměňovat jak na běžícím páse, protože to BFU nechá svítit, jejich problém.

uni
Uživatel
uni

_qam_:Ano, testy hovoří jasně, pomaleji degraduje. Ohledně podsvícení jsi opět (tradičně…) mimo. Téma je jiné.

_qam_
Uživatel
_qam_

Podívej se na nějaké burn in testy na YouTube, iPhone opravdu nevyniká žádnou extra výdrží oproti ostatním amoledum.
O podsvícení mimo nejsem, akorát ty jsi to nepochopil. Samsung má manuálně dosažitelných 400 nitů s tím, že SW automaticky rozhoduje podle okolního světla, kdy ti zpřístupní až 800 nitů, které potom automaticky stáhne zpět. Apple má trvalé přes posuvník dostupných 670 nitů na max jas. Žádný dostupný peak. Je logické, co je pro BFU lepší a to samozřejmě řešení od Samsungu, protože předchází vypalování na plný jas

uni
Uživatel
uni

_qam_: Ne a ne.

xzeit
Uživatel
xzeit

Pokud má iPhone nastaveno maximum na nějakých 670 nit a Samsung to dokáže vystřelit přes MAXauto na nějakých 800 nit, tak bude dost záležet na způsobu používání. Jestli někdo hodně telefonem naviguje, či jej používá v létě venku atp. Já si pamatuji, jak to S7 střílel na MAX snad pokaždé, když jsem vytáhl mobil venku v létě. Takže právě při to používání venku bude trpět Samsung více. Na druhou stranu je tohle hodně individuální, třeba ségra. Má S7 přesně o půl roku kratší dobu, než já a včera jsem viděl její displej. No slušně vypálený – bohužel používá světlejší schémata.… Číst vice »

_qam_
Uživatel
_qam_

Jde o to, že Samsung by snad měl mít z tohoto důvodu nastavený nějaký timer, který by i při dlouhém pobytu na slunci a dlouhému užívání při 800 nitech měl automaticky snížit jas a nedovolit vypálení. Samsung tohle prostě nenechává na uživateli, což je dobře, protože i ten nejnáročnější a nejznalejší člověk nemůže mít u telefonu stopky a sám stahovat jas třeba u navigace, že už by se třeba po hodině mohl začít vypalovat. Ovšem když si někdo dá na iPhonu Xs jas na max a bude navigovat 8 hodin v autě, ten telefon mu v tom (vůči displeji) nijak… Číst vice »

xzeit
Uživatel
xzeit

Tak to schválně na S7 vyzkouším, jestli tam něco takového je..co si pamatuji z léta, tak nevím nevím.

uni
Uživatel
uni

Ano, Samsung umí udělat max nad posuvník, ale to není téma.

xzeit
Uživatel
xzeit

Uni: tak to je vždycky tvůj typický výrok, když k tomu dál nemáš co napsat ?. Není téma, over ?

htcjirka
Uživatel
htcjirka

Oled v iPhonech, ale i v Samsungu degraduje uplne stejne rychle, netreba si nalhavat, ze tomu je jinak, neni. Degradace je stejne rychla u obou.
Ani Apple u iPhone a ani Samsung nema zadnou ochranu a na slunci to pere klidne hodinu max jas. Vyzkouseno jak na S8, tak na S9, Note 9.

xzeit
Uživatel
xzeit

Htcjirka: díky za test?

uni
Uživatel
uni

xzeit: ach jo…

xzeit
Uživatel
xzeit

Uni: poslední tvůj výkřik? ??

Martin Prokop
Uživatel
Martin Prokop

Použitím LED nebo OLED by Apple mohl úspěšně vyřešit problém starých bazarových strojů. Kde není problém sehnat nevysvícený skoro deset let starý iMac s Core2duo. Tohle naštěstí bude odcházet přirozeně mnohem dříve a bazary tak nebudou pod záplavou starého šrotu.

uni
Uživatel
uni

10 let starý displej je stále šlačka proti modernímu, vysvícený nevysvícený…

Martin Prokop
Uživatel
Martin Prokop

Ono u starého LCD stárnuly znatelně pouze podsvětlovací trubice. U nových LED/OLED degraduje mnohem více samotný bod který opravdu nevyměníte.

uni
Uživatel
uni

Spíše jsem měl na mysli technologické pokroky.

_qam_
Uživatel
_qam_

Zajímavé uni, dal bych ruku do ohně, že jsem tě pár měsíců zpět viděl prát se za displej nejlevnějšího Macbooku Air, který byl podle tebe stále nadprůměrný. Tak jak to tedy je?

Martin Prokop
Uživatel
Martin Prokop

To ano, jenže lidem na mnoho věcí stačí právě to C2D proto tak v některých částech trhu tak zpomalila obnova HW\SW

uni
Uživatel
uni

Ano, to jsi viděl dobře, TN displej, který na laptopu resp. malé úhlopříčce není takový problém jako na monitoru. Nehledě právě také na posun této technologie, staré TN a nové nemusíš skoro ani poznat, že to není IPS.

_qam_
Uživatel
_qam_

Ale to není nové TN. To je 10 let staré TN, které vypadá na všech Airech už 10 let stejně.

Tedy
Uživatel
Tedy

Martin Prokop
Pamatuji si tak 16let zpátky.
Bratr měl Siemens tuším S55 a spořič hodiny, po půl roce se i toho TFT CSTN ty obdysy vypalily

niky79
Uživatel
niky79

Tedy: Siemens S55 tu jeste mam (bohužel bez nabijecky), pouzival se tehdy 3 roky a rozhodne na něm NIC vypaleneho neni.

niky79
Uživatel
niky79

uni: co je to za blaboly. TN na monitorech 24″ je o několik řádů „lepší“ TNko, než to, co se cpalo do notebooků. To byla naprostá katastrofa. Drobná změna úhlu a už to měnilo barvy.

uni
Uživatel
uni

niky79: Více zkušeností by to chtělo…

lukass71
Uživatel
lukass71

A tohle (krom Apple samotneho) bude dobre pro koho? Jsou proste lidi, kteri chteji levny mac a nepotrebujou to nejnovejsi/nejrychlejsi na tabulky v excelu nebo emaily..