Domů » Bleskovky » macOS 10.14: dočkáme se příchodu tmavého tématu?

macOS 10.14: dočkáme se příchodu tmavého tématu?

Dnes na internet vyplulo poměrně zajímavé video, které ukazuje nejnovější verzi vývojářského nástroje Xcode pro macOS. Na tom by za normální situace nebylo až tak moc zajímavého, někteří si však všimli některých podstatných změn nejen u programu, ale také samotného operačního systému. Vyplývá z toho jediné – letos se snad konečně dočkáme plnohodnotného tmavého tématu napříč celým systémem.

Video se objevilo na samotných stránkách společnosti Apple a ukazuje vývojářské prostředí Xcode 10 v systému macOS 10.14. Za pozornost zde stojí především volba pro tmavý režim aplikace, v docku se však také nachází zatmavená ikona koše, která je normálně bílá. Je tedy pravděpodobné, že se s příchodem nové verze macOS dočkáme také právě celosystémového tmavého režimu. Máme za to, že pokud se Apple pro tento krok rozhodl u macOS, pak se vcelku logicky nabízí také implementace do systému iOS.

Redaktoři serveru MacRumors také odhadli název příští verze systému macOS – Mojave, ten zastupuje jméno pouště v Kalifornii. Mezi další designové novinky by měl také patřit zcela přepracovaný Mac App Store, který se v současné podobě drží již mnoho let. Nový design by měl kopírovat App Store z aktuálního iOS 11. Jasno ve všech otázkách budeme mít již v pondělí, kdy se dočkáme úvodní keynote na vývojářské konferenci WWDC 2018.

Apple rozeslal pozvánky na WWDC 2018: těšíme se na iOS 12 a macOS 10.14

Lukáš Čambala

Student ekonomické fakulty žijící převážně v Brně. Milovník filmů, kvalitních soundtracků, ICT a značky Apple.

Diskuze k článku

  1. Určitě, se dočkáme. Je to jen otázka času. Macu by to slušelo :)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).