Domů » Bleskovky » O LTE verzi Apple Watch je velký zájem. Hodinky však trápí časté výpadky připojení

O LTE verzi Apple Watch je velký zájem. Hodinky však trápí časté výpadky připojení

Lidé chtějí telefonovat hodinkami. Ukazuje to analýza předprodejů třetí generace hodinek Apple Watch, kterou zveřejnil Ming-Chi Kuo z brokerské firmy KGI Securites. Ten zprvu očekával, že o LTE variantu Apple Watch nebude velký zájem a bude dělat pouze 30 – 40 procent prodejů nejnovějšího modelu, nakonec se však prý jedná o hit, který tvořil 80 – 90 procent předobjednávek.

Přestože Apple Watch 3 zatím oficiálně nejsou v prodeji (na první ruce by se měly dostat už zítra), vybrané zahraniční redakce je již dostaly k otestování a většina z nich se setkala s poměrně kuriózním problémem – hodinky se velmi často odpojují od mobilní sítě, a to i během hovoru. Tuto kaňku si hodinky okamžitě odnesly ze všech recenzí (např. na Wall Street Journal nebo TheVerge) a Apple ihned začal reagovat. Podle předběžných vyšetřování se zdá, že nové hodinky se v často přihlašují k neautorizovaným Wi-Fi sítím bez internetové konektivity, čímž dojde k odpojení LTE modulu a nekomunikaci hodinek se světem. Tento problém by tak měla údajně vyřešit příští aktualizace.

Nás „naštěstí“ tyto problémy trápit nemusí, protože LTE varianta Apple Watch 3 u nás dostupná není, a v nejbližší době ani nebude.

Omezení Apple Watch s LTE: data budou fungovat jen v zemi nákupu

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
7 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments