Domů » Bleskovky » O LTE verzi Apple Watch je velký zájem. Hodinky však trápí časté výpadky připojení

O LTE verzi Apple Watch je velký zájem. Hodinky však trápí časté výpadky připojení

Lidé chtějí telefonovat hodinkami. Ukazuje to analýza předprodejů třetí generace hodinek Apple Watch, kterou zveřejnil Ming-Chi Kuo z brokerské firmy KGI Securites. Ten zprvu očekával, že o LTE variantu Apple Watch nebude velký zájem a bude dělat pouze 30 – 40 procent prodejů nejnovějšího modelu, nakonec se však prý jedná o hit, který tvořil 80 – 90 procent předobjednávek.

Přestože Apple Watch 3 zatím oficiálně nejsou v prodeji (na první ruce by se měly dostat už zítra), vybrané zahraniční redakce je již dostaly k otestování a většina z nich se setkala s poměrně kuriózním problémem – hodinky se velmi často odpojují od mobilní sítě, a to i během hovoru. Tuto kaňku si hodinky okamžitě odnesly ze všech recenzí (např. na Wall Street Journal nebo TheVerge) a Apple ihned začal reagovat. Podle předběžných vyšetřování se zdá, že nové hodinky se v často přihlašují k neautorizovaným Wi-Fi sítím bez internetové konektivity, čímž dojde k odpojení LTE modulu a nekomunikaci hodinek se světem. Tento problém by tak měla údajně vyřešit příští aktualizace.

Nás „naštěstí“ tyto problémy trápit nemusí, protože LTE varianta Apple Watch 3 u nás dostupná není, a v nejbližší době ani nebude.

Omezení Apple Watch s LTE: data budou fungovat jen v zemi nákupu

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

7 komentářů

  1. To bude asi new feature ????

    • Uzivatelska volba, urcite jenom necetli manual:)

    • Vtipné je, že když na Wi-Fi bez vnější konektivity byl hate, jak si iPhone tehdy nově dovoluje dál netit přes cellular. Bzzz pár let dopředu a vida… :-D

    • Ten vtip neres, lide jsou desne nevdecni, nekterym nestaci ani vypadavajici LTE. Co by jeste chteli?

  2. Nejlepší chytré hodinky na trhu tyhle apple watch.

  3. Je to úplně nová technologie. Očekávám že v příští aktualizaci to bude vyřešeno. Od copyšuntu by to nejspíš nefungovalo vůbec, proto nic takovýho nemaj…

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).