Domů » Bleskovky » LG Z Fold: patent odhaluje telefon se dvěma displeji, který se skládá nadvakrát

LG Z Fold: patent odhaluje telefon se dvěma displeji, který se skládá nadvakrát

Co se týče skládacích telefonů, je společnost LG zatím poměrně zdrženlivá, byť o nich nepochybně přemýšlí. První vlaštovkou se stal smartphone LG V50 ThinQ s přídavným pouzdrem obsahujícím sekundární displej, což je poměrně šalamounské řešení – výrobce i uživatel si na něm vyzkouší fungování systému na rozšířeném displeji a vyhodnotí, zda má vůbec tento trend smysl.

lg dual screen phone 1

Toto řešení se zároveň může v případě LG zároveň stát základem pro první skládací telefon vybavený ohebným displejem. Ten by podle prvních upoutávek měl být představen už příští měsíc na veletrhu IFA v Berlíně, podle spekulací by se telefon mohl jmenovat LG V60 ThinQ, byť se objevuje čím dál více hlasů, které mu přisuzují označení G8x.

Telefon, co se skládá na dvakrát

LG ale přemýšlí i o budoucích zařízeních, dokonce si podalo patentovou přihlášku na smartphone, který se nepřehýbá na jednom, ale hned na dvou místech. Systém skládání je pojmenován Z Fold a vypadá tak, jak kdybyste k telefonu s ohebným displejem přidali na kloubu ještě jeden klasický plochý panel. Ten by plnil funkci hlavního displeje v zavřeném stavu, ohebný displej by byl uzavřený uvnitř.

lg 1

V rozevřeném stavu se oba displeje dostávají do roviny, takže se telefon proměňuje v malý tablet, navíc s tradičnějším poměrem stran, než mají současné skládací telefony. Pouze mezi plochým a ohebným displejem bude nutné strpět tenké přerušení způsobené rámečkem.

lg 3

LG počítá s tím, že se mu podaří skládací displej přehnout jako papír bez jakéhokoliv zaoblení; díky tomu, že má být uzavřen uvnitř telefonu, nebude tak náchylný na poškození vnějšími vlivy (pokud se tedy dovnitř nedostane cizí předmět). V zavřeném stavu pak má být telefon tlustý podobně, jako dva smartphony položené na sobě; křídlo s plochým displejem má být velmi tenké.

lg 2

Pochopitelně nikde není napsané, že LG tento koncept přetaví ve finální produkt. Zařízení na obrázcích také postrádá několik detailů – například umístění konektorů.

Nezbývá než čekat, s jakým typem zařízení LG přijde. V současné finanční situaci si jeho mobilní divize nemůže dovolit příliš experimentovat.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

5 komentářů

  1. Zde údajná podobá LG G8x bez výřezu jen kapka a bez čtečky na zádech.

    [odkaz]

  2. A proč ne třeba na 6krát? ??

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).