Domů » Bleskovky » LG V50 ThinQ: odpověď Korejců na 5G a ohebné smartphony

LG V50 ThinQ: odpověď Korejců na 5G a ohebné smartphony

Korejský gigant LG je neustále ve stínu svého konkurenta Samsungu, a to nejen na poli mobilních telefonů. To je nicméně neodrazuje a na MWC v Barceloně představili hned dvojici zajímavých telefonů. Kromě vlajkové lodi G8 ThinQ, kterému věnujeme samostatný článek, ukázali Korejci odpověď na dvě aktuální témata, která budou definovat rok 2019 – sítě 5G a ohebné telefony.

Nepřehlédněte -- 5G klepe na dveře: fascinující technologie plná úskalí

LG V50 ThinQ: sítě páté generace má v malíku

Po designové stránce může LG dělat cokoliv, jen ne překvapit. Přední straně dominuje 6,4″ FullVision OLED panel s rozlišením Quad HD+ a poměrem stran 19,5:9. V tuctovém těle se nachází procesor Qualcomm Snapdragon 855 společně s X50 5G modemem, 6 GB RAM a 128 GB vnitřní paměti.

Pokud je o poslední jmenované, nemusíte mít strach z malého prostoru – V50 ThinQ podporuje microSD karty až do kapacity 2 TB. Po stránce zvukové LG zakomponovalo do V5O ThinQ Hi-Fi Quad DAC a komoru „boombox“ pro plnější zvuk.

Co se fotografování týče, nešli Korejci daleko – novinka je osazena stejnou dvojicí fotoaparátů 8/5 Mpx, jakou měl předchozí model V40. Baterie narostla na 4 000 mAh, což oproti předchozímu modelu není žádné brutální zlepšení.

„Ohebný“ smartphone snadno a rychle? Stačí použít Dual Screen

LG se do závodu o nejlepší ohebný smartphone evidentně nepustilo, což ale neznamená, že své želízko nepředstavilo. Jen na to šlo trochu od lesa. K V50 ThinQ lze připojit speciální kus příslušenství s názvem Dual Screen, tedy v podstatě druhý OLED displej o velikosti 6,2″. Uvnitř něho nenalezneme žádnou baterii, šťávu totiž bere přímo z telefonu.

Po připojení může druhý displej fungovat jako rozšířená obrazovka, nebo jako herní periferie. Pro obě tyto funkce přizpůsobilo LG software uvnitř telefonu. Malou nevýhodou je možnost zafixovat polohu druhého displeje pouze do dvou úhlů – 104 a 180 stupňů.

O ceně a dostupnosti LG V50 ThinQ nepadlo ani slovo, nicméně vzhledem k absenci českého zastoupení nepředpokládáme, že se do našich končin podívá.

Michael Chrobok

Nestranný fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
22 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments