Domů » Bleskovky » LG zbrojí na veletrh IFA. Přiveze skládací telefon se třemi displeji

LG zbrojí na veletrh IFA. Přiveze skládací telefon se třemi displeji

Mobilní divize korejské společnosti LG si na sebe stále nedokáže vydělat a musí být dotována ze zisků jiných divizí. V uplynulém 2. čtvrtletí se ztráty ještě více prohloubily, avšak ani to LG neodrazuje od vývoje nových smartphonů. Minimálně jeden z nich bude představen na blížícím se veletrhu spotřební elektroniky IFA v Berlíně.

lg dual screen phone 1

LG V60 ThinQ: dva displeje uvnitř, jeden venku

LG na tuto akci zveřejnilo upoutávku, podle které se můžeme s největší pravděpodobností těšit na skládací smartphone se dvěma stejně velkými displeji. Oproti konkurenci LG patrně nevsadí na jeden ohebný displej, ale dva panely propojené kloubem. Podobné řešení v minulosti přinesl prodejný prototyp smartphonu ZTE Axon M, avšak toto zařízení příliš nezaujalo; na překážku byl zejména jasně viditelný přechod mezi oběma displeji.

Get the Game On with LG Mobile at IFA 2019

LG si podobný princip „oťukalo“ na sekundárním displeji pro smartphone LG V50 ThinQ, u něj se však jednalo o separátní příslušenství. Telefon chystaný pro veletrh IFA (patrně V60 ThinQ) bude mít patrně sekundární displej přidělaný napevno, přičemž při zavření telefonu oba panely přilnou k sobě. Zřejmě se tak dočkáme i třetího displeje, který bude na vnější straně zobrazovat čas a zmeškané notifikace.

Důležité pochopitelně bude, zda LG vymyslí pro tento typ smartphonu smysluplné využití sekundární plochy. Vše se dozvíme 6. září v 10:00, kdy bude tisková konference LG v rámci veletrhu IFA odstartována.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

15 komentářů

 1. LG V50 se ani nedostalo na trh (ať už ve vykuchané či plné verzi) a už tu máme za měsíc nástupce na IFA :-D
  Jo LG ví, jak si zlepšovat reputaci.

 2. A na IFA tam bude i LG G8x.

 3. Tak o tomhle si myslím, že je to slepá ulička….. to ohebné displeje to do 2 až tří let zlepší a než si většina lidí tohoto všimne, tak tu budou kvalitní ohebné….

  • Alphabet.droid

   No jo, jenže ono i to tvoje „do 2 až 3 let“ znamená, že první rok za 2000eur, druhý za 1000eur a třetí za 700eur.

   Pořád si nemyslím, že to ohebné někdo koupí. Moc se to neosvědčilo. Samsung stále něco piluje, Huawei taky, LG JAKO JEDINÉ má svou ohebnou a rolovací televizí. A tam jsou pixely o dost větší. Já to vidím tak, že první použitelný a spolehlivý telefon přijde nejdřív až 2021 nebo 2022. Do té doby skládačka typu V50 nebo G8x (nebo co to bude) má smysl. Se podívejme jak byly oblíbené třeba Komunikátory od Nokie před 15 lety. Tohle může být rozumná náhrada do kapsy. Teda pokud to nebude stát majland, že jo.

   Za 19999 korun beru. Jinak si vystavím s Gboard klávesnicí. :)

   • Je to LG, stejně to něčím šíleně pohnojí, navíc je to skládací, volitelné příslušenství – to nebude používat ani 0,1% uživatelů smartphonů (realisticky ani 0,01% uživatelů).

   • Joeblack a jak to víš že to nikdo nepoužívá?u V50 si to lidi dost chválí a rozhodně to není jen 0,1% tak tu nelži.

   • V50 se prakticky nikde neprodává (z hlediska trhu), LG se prakticky nikdy neprodává (oprávněně).

   • Určitě, ty jsi pako :D bože jdi spát dítě.

   • Statistiky prodeje LG zařízení jsou k dospozici každé čtvrtletí.
    (vlastník dvou LG telefonů)
    Holt příznivci LG, HTC, Essential a další tragédií se stále najdou.

   • End: Za 3 tydny ti zacina skola, tak se jdi radeji ucit, ty dite..

   • Ty jsi taky statistika jak pojď na mě z boku :D hlavně že stále je LG ve světové 10 na 7 místě hňupe. Ale to jako ty mentál nevíš, jdi radši studovat svoje statistiky lépe chudáčku. Pak tu nebudeš za blba.

   • @End
    Nejde tu o prodejnost ledniček, ale o prodejnost smartphonů.
    Nedej bože začít zkoumat zabugovaný software, který LG s radostí vypouští do světa.
    Jen při updatu na Android 9 jsem si všiml zničení 20+ bugů a představení 10ti nových, gj.

   • Ale já mluvil o prodeji smartphonů ne o zbytku, 10 bugů ? A jakých povídej rád se přiučím.

   • Např. proximity senzor a ukončení hovoru opraveno, bluetooth autoconnect a stabilita signálu na krátkou vzdálenost zmrvena.
    Nepoučíte se nic, nedělejte si iluze.

 4. Ondrys: Máš pravdu, tak jdi se učit, píšeš jak mentál. A třeba se něco i naučíš nového, třeba jak nebýt dem.ent.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).