Domů » Bleskovky » LG V30 uniká na několika videích: nabídne velký Full Vision displej a zaoblená záda

LG V30 uniká na několika videích: nabídne velký Full Vision displej a zaoblená záda

Společnost LG představí v předvečer zářijového veletrhu IFA svoji novou vlajkovou loď, model V30. Bude se jednat o nejvýkonnější telefon v nabídce korejského výrobce, neboť úřadující vlajkový model G6 pohání loňský Snapdragon 821, zatímco „vé třicítka“ dostane Snapdragon 835. Přední strana chystané novinky nedávno unikla na tiskovém renderu, nyní si ji můžeme prohlédnout z obou stran naživo.

Videa modelu V30 se dostala na svět díky webové stránce HitRecord, bohužel již byla odstraněna, a tak se můžeme pokochat alespoň několika snímky z nich. LG V30 bude z čelní strany vyplňovat rozměrný 6″ P-OLED displej s rozlišením 1440 x 2880 px a poměrem stran 2:1. Displej samotný patrně nenabídne zakřivení jako jeho konkurent od Samsungu, zaoblené bude pouze ochranné sklíčko nad ním.

Pro lepší úchop však výrobce výrazně zaoblí hrany na zadní straně, která se stane domovem pro duální fotoaparát, LED blesk, laserové ostření a kruhovou čtečku otisků prstů. Její umístění bude rozhodně lépe nahmatatelné než v případě vlajkových Samsungů.

Bohužel lesklá záda nebudou odnímatelná, tudíž nebude možné vyměnit si v telefonu akumulátor, útěchou však má být alespoň odolnost vůči vniknutí prachu a vody. Oproti modelům V10 a V20 také nebude přítomen sekundární displej, za něj má mít ale LG softwarovou náhradu.

Takto vypadá LG V30: bez sekundárního displeje, zato se špičkovým fotoaparátem

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

3 komentářů

  1. Tak na FB je oficiálna pozvánka predstavenia V30 31.Augusta so 9. hodine ráno…Inak by ma zaujímalo, ako je možné že niekto má telefón skôr než je predstavený…hlavne tie dievčatá na videu :)…

  2. EDIT: Tú sú aj videá na ktorých je V30 [odkaz]

  3. LG G5 má kovové unibody tělo (což všichni chtějí) a zároveň výměnnou baterii (což všichni chtějí) a přitom ho všichni zavrhli. Tak mi tady pane redaktore neplačte, že V30 „bohužel“ nemá výměnnou baterii. Ale platí to víc na uživatele, než na redaktora. Všichni se vyžívali v nadávání na modulárnost gé pětky a níkdo tím pádem neobjevil jeho největší přednost.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).