Domů » Bleskovky » Takto vypadá LG V30: bez sekundárního displeje, zato se špičkovým fotoaparátem

Takto vypadá LG V30: bez sekundárního displeje, zato se špičkovým fotoaparátem

Už za necelý měsíc bude světu představen nový tabletofon společnosti LG, model V30. Jeho premiéra se má odehrát na berlínském veletrhu IFA, mimo jiné proto, že oproti předchůdcům V10 a V20 bude připravovaná novinka určena i pro evropský trh. Telefon si nyní můžeme s předstihem prohlédnout na tiskovém renderu.

 

LG V30 bude zařízení s rozměrným 6″ Full Vision displejem, který má nahradit současné řešení hlavního displeje a sekundárního notifikačního proužku. LG nicméně připravuje řešení, které tento proužek, v originále nazývaný ticker, zachová. Má se jednat o tzv. floating bar, což bude patrně přesouvatelný informační proužek, který bude ubírat prostor hlavnímu displeji. Kdo tedy bude toužit po rychlém přístupu k notifikacím, zástupcům apod., o svůj proužek nepřijde.

Displej LG V30 bude vyroben technologií P-OLED, a bude po stranách mírně zakřivený. Podle oficiální zprávy LG budou rámečky kolem něj zmenšené na minimum – oproti V20 má být ten horní užší o 20 procent, spodní dokonce o 50 procent. Rozlišení zůstane QHD+ (1440 x 2880 px), o ochranu se postará sklo Gorilla Glass 5. Ve srovnání se Samsungem Galaxy S8 však budou patrnější postranní rámečky.

LG V30 má také dostat zbrusu nový duální fotoaparát, který se bude pyšnit tvorbou skvělých snímků za špatných světelných podmínek. Na svědomí to bude mít zejména výtečná světelnost optiky Crystal Clear Glass, která má činit f/1.6. Mezi další benefity LG V30 má patřit podpora HDR10 a platformy Google Daydream. Chybět nemá ani skvělý zvuk linoucí se skrz Quad DAC, doufáme však, že se nebude jednat o specialitu pro pár vybraných trhů, podobně jako o modelu G6.

LG G6 nebude všude stejné: Evropa nedostane bezdrátové nabíjení, ani high-end zvuk

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

6 komentářů

 1. Hmmmm, vypadá to dobře m

 2. Mít přebytečné peníze (předpokládám, že to nebude levná sranda) a pokud by to nebylo poruchové (jestli se dobře pamatuji, tak některá LG hromadně odcházela do křemíkového ráje), tak bych do toho šla.:)

 3. Mahtiel: Tak z toho bych měl popravdě strach také. Měl jsem jejich Lg G Flex 2. A telefon to nebyl špatný, ale displej byl také P-OLED. No a kvalita byla více než bídná. Tak snad tu technologii posunuli zase o kus dále. Nakonec mi telefon také odešel. Většinou měli problémy s baterií a záruky neuznávali. prostě to, že ti po roce nefunguje telefon je proto, že je po životnosti baterie a záruka neuznána. Takže jsem k této značce již také velmi skeptický.

  • Nejak nechapu, co ma spolecneho baterie s funkcnosti telefonu? Navic kdys se da zatim jednoduse vymenit. Tahle znacka mela jine problemy a presto jsem spokojenej provozovatel V10 a doma mam i G4. Ovsem sek. displej me asi bude chybet. No uvidime.

 4. Jarda-sidal

  Líbí. Hodně líbí. Oproti S8 bude mít LG tradičně nižší cenu, také dva foťáky, no a taky decentní barvy.

  OLED v mobilu má smysl.

 5. Možná už vyměním LG G2, jestli nebude problém jako u G4 a bude odemčený bootloader pro LineageOS :) Zaoblení je podle mě slepá větev. Nejsem příznivcem kvůli odlesků na hraně skrz kterou nejde vidět. Vypadá to pěkně leda tak na obrázku :( Tlačítka nejsouo pod displejem a senzor otisku vzadu .. pro mě ideál. Snad bude v reálu vypadat o lépe.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).