Cena:

Takto vypadá LG V30: bez sekundárního displeje, zato se špičkovým fotoaparátem

Už za necelý měsíc bude světu představen nový tabletofon společnosti LG, model V30. Jeho premiéra se má odehrát na berlínském veletrhu IFA, mimo jiné proto, že oproti předchůdcům V10 a V20 bude připravovaná novinka určena i pro evropský trh. Telefon si nyní můžeme s předstihem prohlédnout na tiskovém renderu.

 

LG V30 bude zařízení s rozměrným 6″ Full Vision displejem, který má nahradit současné řešení hlavního displeje a sekundárního notifikačního proužku. LG nicméně připravuje řešení, které tento proužek, v originále nazývaný ticker, zachová. Má se jednat o tzv. floating bar, což bude patrně přesouvatelný informační proužek, který bude ubírat prostor hlavnímu displeji. Kdo tedy bude toužit po rychlém přístupu k notifikacím, zástupcům apod., o svůj proužek nepřijde.

Displej LG V30 bude vyroben technologií P-OLED, a bude po stranách mírně zakřivený. Podle oficiální zprávy LG budou rámečky kolem něj zmenšené na minimum – oproti V20 má být ten horní užší o 20 procent, spodní dokonce o 50 procent. Rozlišení zůstane QHD+ (1440 x 2880 px), o ochranu se postará sklo Gorilla Glass 5. Ve srovnání se Samsungem Galaxy S8 však budou patrnější postranní rámečky.

LG V30 má také dostat zbrusu nový duální fotoaparát, který se bude pyšnit tvorbou skvělých snímků za špatných světelných podmínek. Na svědomí to bude mít zejména výtečná světelnost optiky Crystal Clear Glass, která má činit f/1.6. Mezi další benefity LG V30 má patřit podpora HDR10 a platformy Google Daydream. Chybět nemá ani skvělý zvuk linoucí se skrz Quad DAC, doufáme však, že se nebude jednat o specialitu pro pár vybraných trhů, podobně jako o modelu G6.Nepřehlédněte

LG G6 nebude všude stejné: Evropa nedostane bezdrátové nabíjení, ani high-end zvuk

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.