Domů » Bleskovky » LG s ohebnými smartphony riskovat nebude, raději se soustředí na stabilizaci mobilní divize

LG s ohebnými smartphony riskovat nebude, raději se soustředí na stabilizaci mobilní divize

Poslední finanční výsledky LG prokázaly, že poměrně vysoký výdělek ze všech odvětví zcela maže mobilní divize. Korejský gigant se ale se smartphony rozloučit nehodlá, avšak hodlá podniknout změny ke stabilizování situace.

Ohebný smartphone jen tak nebude

LG například chystalo svůj první smartphone s ohebným displejem, tyto plány ale byly uloženy k ledu. Prozradil to Brian Kwon, který dříve šéfoval televizní divizi, avšak před nedávnem byl pověřen, aby vnesl čerstvý vítr do divize mobilní. Ohebný smartphone s logem LG se mohl dočkat odhalení již na letošním MWC, dokonce mu byla přidělena kódová jména Foldi a Duplex, poté však padlo rozhodnutí přivézt do Barcelony smartphony G8 a V50 s podporou sítí 5G.

LG si chce podle Kwona znovu získat svoji pozici na trhu, a vzhledem k této situaci je pro firmu příliš brzy na uvedení skládacího smartphonu. Je však evidentní, že vývojové oddělení LG je v této oblasti aktivní, a možná své nápady vytáhne z šuplíku v příštích letech.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

15 komentářů

 1. No je vidět, že naštěstí ne všichni CEO jsou úplně praštění … ;-)

  • To je fakt, investovat miliony do vyvoje neceho, v cem je samsung stejne tradicne predbehne a co jim nakonec tradicne bude prodelavat, je nesmysl.

 2. Ještě teď je v noci budí dvojité fiasko jménem Flex:D

  • Aspon s niecim experimentovali a ukazali nieco nove na rozdiel od tvojej modly…

  • Když Apple s něčím přijde, tak je vše špatně, dle místních odborníků:D

  • Lebo to bud zle okopiruje, alebo vymysli uplnu nepotrebnu blbost, ako je odstranenie jacku, alebo vyrez. Inak si uz neviem spomenut na nic z cim prisli okreb ohnutych tabletov a kaziacej sa klavesnici.

  • Protože s tím Apple přijde pozdě a ještě to funguje kolikrát hůř jak u konkurence.

  • htcjirka: Dnešek bude den htcjirky:)

  • Dnešek je jako každý jiný den, den reality a pravdy synku Uni. Zkus změnit dávku léků. Vymetlo ti to makovici na pěkně dlouhou dobu.

  • htcjirka
   Nemůžu si vynachválit těch věcí, které fungují na iPhone lépe spolehlivěji než na Androidu ☺️

  • Takových je sakra málo. Ještě lepší jsou ty co nejdou vůbec. :D

  • M: jo to je fakt, ze lg flex byl hodne prakticky telefon!!
   Jinak touchid, faceid, plynuly ekosystem, jeden z prvnich laptopu s usbc thunderbolt, ekg u AW, 4k60 video na telefonech, raise to wake etc etc
   Ale jak rika uni, predpokladam, ze to vse je vlastne spatne a konkurence to umi lip ze :DD

 3. Přitom LG bylo první, který přišlo s ohnutým displejem…

 4. Marek Studnicka

  Správné rozhodnutí.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).