Domů » Bleskovky » LG by mohla být velmi úspěšná firma… kdyby neměla mobilní divizi

LG by mohla být velmi úspěšná firma… kdyby neměla mobilní divizi

Své finanční výsledky za uplynulé čtvrté čtvrtletí roku 2018 zveřejnila i společnost LG. Na čísla je z hlediska fanouška mobilních telefonů poměrně smutný pohled.

Mobilní divize ničí reputaci celé firmy

Korejská firma vykázala tržby ve výši 15,77 bilionů wonů (asi 318 miliard korun), z čehož vygenerovala hubený provozní zisk 75,7 miliard wonů (asi 1,52 miliard korun). Přitom kdyby LG nemělo mobilní divizi, mohl by být zisk o 322,3 miliard wonů (asi 6,5 miliard korun) vyšší, právě tolik totiž mobilní divize v posledním kvartále prodělala a prakticky vynulovala čísla zbytku výdělečných divizí, kterými jsou zejména domácí zábavní elektronika (zisk 209,1 miliard wonů) a spotřebiče (104,8 miliard wonů v plusu).

Výsledky za celý rok naštěstí tak katastroficky nevypadají, LG jako celek utržilo 61,3 bilionů wonů (asi 1,2 bilionů korun), zisk pak byl 2,7 bilionů wonů (asi 54,5 miliard korun), což je o 10 procent více než v roce 2017.

Budoucnost je v 5G

LG stále nehodlá hodit svoji mobilní divizi do žita, naopak tvrdí, že se podařilo odchytit neefektivnost a zajistit lepší kontrolu výdajů. LG také spoléhá na americké a korejské operátory, kteří by měli tlačit první smartphony společnosti s podporou sítí páté generace.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
11 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments