Domů » Bleskovky » LG rozprodává nepředstavené telefony. K mání je Rollable i nástupce Velvetu

LG rozprodává nepředstavené telefony. K mání je Rollable i nástupce Velvetu

Mobilní divize společnosti LG se dlouhé roky potácela v červených číslech a její ztrátovou činnost musely dotovat jiné výdělečné divize. Z tohoto důvodu došla vedení korejské firmy trpělivost a po nepovedeném pokusu mobilní divizi odprodat došlo k jejímu rozpuštění. Jednalo se o poměrně náhlý krok, který odneslo i několik rozpracovaných zařízení. Některá z nich ale zřejmě ještě půjdou do „prodeje“.

LG Rollable 2
LG Rollable v otevřeném stavu

Zajímavá nabídka pro zaměstnance firmy

LG například mělo rozpracovaného nástupce modelu Velvet, dokonce byla zahájena jeho počáteční produkce. Korejský výrobce má skladem několik tisícovek kusů, které by nakonec mohly skončit v rukách jeho zaměstnanců. Podle interních materiálů, které získal informátor @FrontTron, nabízí LG svým zaměstnancům smartphone LG Rainbow (Velvet 2 Pro) za zvýhodněnou cenu 176 USD (asi 3 700 korun).

LG Velvet 2 Pro
Dosud nepředstavený LG Velvet 2 Pro na fotografii

Oproti původnímu Velvetu se jedná o „plnotučnou“ vlajkovou loď poháněnou čipsetem Qualcomm Snapdragon 888. Telefon má 8 GB RAM, 128GB úložiště, 4500mAh baterii a 6,8“ displej s obnovovací frekvencí 120 Hz. Design zadní strany se podobá původnímu Velvetu, ovšem tentokrát jsou ze zad vystouplé všechny tři čočky fotoaparátu, nikoliv pouze ta horní. Novinkou má být také absence mechanických tlačítek na boku, které nahrazují senzory reagující na tlak.

LG Velvet 2 3

LG nabízí Velvet 2 Pro v černé, bílé a bronzové barvě, každý zaměstnanec si může koupit maximálně 2 kusy, přičemž jakýkoliv přeprodej je zakázán. Nízká cena je bohužel vykoupena nulovou softwarovou podporou a omezenou zárukou 6 měsíců.

Aby toho nebylo málo, LG údajně nabízí svým zaměstnancům i rolovací smartphone LG Rollable, v tomto případě však podrobnější informace nemáme. Je ale velice pravděpodobné, že dříve nebo později se tyto kousky objeví na portále eBay.com. Především pro sběratele tyto kousky budou mít velkou hodnotu.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Diskuze k článku

  1. klementin jarda

    doufam ze se objevi driv nebo pozdeji na ebayi. ten rollable bude zajimavy kousek a rozhodne bych ho zkusil. skoda ale kratke podpory, rychle to zastara.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).