Domů » Bleskovky » LG představuje softwarové novinky pro V30: takto vypadá náhrada za sekundární displej

LG představuje softwarové novinky pro V30: takto vypadá náhrada za sekundární displej

Společnost LG na konci tohoto měsíce představí nový vlajkový smartphone nazvaný V30, korejský výrobce se nicméně rozhodl ukázat nám pár dílků z celé skládačky předem. Po odhalení fotoaparátu (více informací) tu máme oficiální náhled na inovované prostředí operačního systému UX 6.0+.

Floating bar

LG V30 oproti svým předchůdcům V10 a V20 nedostane úzký sekundární displej, který sloužil k zobrazování notifikací, ovládacích prvků, zástupců důležitých kontaktů / aplikací apod. Náhradou za tento proužek má být tzv. Floating Bar, tedy rozbalovací poloprůhledná plovoucí lišta, do které si uživatel bude moci umístit zkratky k často používaným funkcím.

Always On

Další novinkou je vylepšená funkce Always On, která obvykle na zhasnutém displeji zobrazuje hodiny a upozornění na zmeškané události, v nové verzi prostředí nabídne přistup k několika mini funkcím, např. k ovládání hudebního přehrávače nebo pro ovládání fotoaparátu.

Sdílení nastavení fotoaparátu

Fotografové (zejména ti začínající) také budou moci využívat novou funkci Graphy, skrze kterou bude možné pro určité typy scén stáhnout nastavení fotoaparátu – ISO, vyvážení bílé, rychlost závěrky, apod. Využít bude možné jak nastavení od profesionálů, tak od přátel. LG také do své fotoaplikace přidá rychlý a jednoduchý nástroj na tvorbu animací a nové triky pro práci s videem.

Rozpoznávání uživatele podle obličeje / hlasu

LG bude v novém softwaru myslet i na bezpečnost, model V30 bude umět odemknout zařízení na základě naskenování uživatelova obličeje, a to dokonce v situacích, kdy je displej vypnutý. Kromě toho bude možné telefon odemknout technologií Qualocmm Aqstic voice, tedy na základě uživatelova hlasu a klíčových slov.

Smartphone LG V30 s novým prostředím LG UX 6.0+ bude představen 31. srpna v Berlíně, prozatím nevíme, zda tato nadstavba bude u LG součástí nového Androidu O, nebo bude ještě postavena na loňském Nougatu.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

3 komentářů

  1. Něco podobného tomu proužku s aplikacemi nacpal UmiDigi do svého nového UMI OS, jenže je to kruh.

    Viz [odkaz], dvanáctá mínuta

  2. Zdravím. Rád bych se zeptal, nejlépe někoho z redaktorů, jestli bude mít LG V30 funkce IR port a FM Radio. Děkuji za odpověď.

    • FM Určitě ano, protože v USA povolili rádio.. A Infraport se ještě neví.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).