LG představuje model V30 po součástkách: fotoaparát nabídne rekordní světelnost

Do oficiální premiéry smartphonu LG V30 zbývají ještě tři týdny, korejský výrobce však nevydržel čekat a rozhodl se, že představí alespoň jeho část, konkrétně zcela nový duální fotoaparát.

Ten bude dle oficiální zprávy excelovat pořizováním snímků ve zhoršených světelných podmínkách, a to díky rekordní světelnosti optiky nad hlavním snímačem. Oproti konvenčním čočkám hodlá LG nasadit vlastní technologii nazvanou Crystal Clear Lens, díky níž dokáže dosáhnout světelnosti až f/1.6. To je lepší hodnota než má veškerá konkurence, oproti iPhonu 7 má například nové LG umět propustit na fotočip až o 25 procent více světla. Kromě toho mají nové čočky nabídnout lepší reprodukci barev.

Oproti LG V20 má být také vylepšeno snímání širokoúhlých záběrů, zkreslení při okrajích má být o třetinu sníženo, což má být ideální pro fotografování skupinových snímků a rozsáhlých krajin. Fotoaparát LG V30 má být dále doplněn o optickou a elektronickou stabilizaci a laserovou detekci.

LG V30 bude představeno v předvečer veletrhu IFA, 31. srpna.

Autor článku
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku