LG G8 na prvním obrázku: je na co se těšit

Korejská dvojka LG je poslední dobou trochu upozaděná, a to nejen svým rivalem Samsungem, ale také samotnými uživateli. Ve smartphonovém byznysu LG příliš pšenka nekvete, ostatně společnost nemá ani své zastoupení v České republice, alespoň co se týče telefonů. To ovšem neznamená, že by LG házelo flintu do žita, právě naopak. Nová vlajková loď pro rok 2019 s názvem G8 ThinQ se ukázala na prvních renderech pro tisk, kde vypadá podobně jako na těch z minulého týdne. A nevypadá vůbec špatně.

LG G8: na jakou se můžeme těšit výbavu?

Z uniklého obrázku toho moc nevyčteme, nicméně na zadní straně se nachází dvojice fotoaparátů v horizontální poloze, kterou doplňuje přisvětlovací LED dioda a čtečka otisků prstů. To bohužel znamená, že se nedočkáme čtečky přímo pod displejem, což je rozhodně škoda. Na bocích nechybí tradiční sestava tlačítek, doplněná o jedno navíc, které na přání vyvolá Assistanta od Googlu. Na spodní straně se pak nachází 3,5mm audio výstup a USB-C port pro nabíjení. Přední strana má poměrně tenké rámečky a docela velký výřez, ve kterém se kromě předního fotoaparátu pravděpodobně ukrývají také senzory pro odemykání telefonu pomocí obličeje.

O vnitřní výbavě toho příliš nevíme, nicméně OLED displej vlastní výroby by měl mít úhlopříčku 6,1″. Procesor bude z největší pravděpodobností Qualcomm Snaprdragon 855, doplněný o velkou baterii s kapacitou 4 000 mAh. Vlajkovou loď představí LG už za měsíc na MWC v Barceloně, přičemž kromě spekulovaného G8 ThinQ se má objevit také speciální verze vlajkového modelu podporující sítě 5G a něco, na co LG vypustilo upoutávku se sloganem „sbohem dotyku”. Každopádně se letos máme na co těšit.

Autor článku Michael Chrobok
Michael Chrobok
Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

Kapitoly článku