Domů » Bleskovky » LG G8 dostane podporu 5G, pokročilé chlazení a bezdotykové ovládání

LG G8 dostane podporu 5G, pokročilé chlazení a bezdotykové ovládání

Společnost LG se chystá na veletrhu MWC odhalit svůj nový vlajkový smartphone. Zatím to vypadá, že se dočkáme poměrně usedlého zařízení, které by mohlo překvapit možností připojení sekundárního displeje à la ZTE Axon M. O této schopnosti se zatím pouze spekuluje, další střípky však LG trousí v oficiálních upoutávkách.

5G, velká baterie a účinnější chlazení

Upoutávka pro korejský trh například potvrzuje přítomnost čipsetu Qualcomm Snapdragon 855 a podporu sítí 5G, které zajistí modem Snapdragon X50. Telefon také zaujme akumulátorem s kapacitou 4 000 mAh a pokročilým chlazením využívající Vapor Chamber, tedy komoru s párou, která má v telefonu zabírat 2,7× větší plochu než heat pipe v LG V40 ThinQ.

Bezdotykové ovládání

V další videoupoutávce se LG loučí s dotyky a naznačuje, že budoucnost je v bezdotykovém ovládání, tedy v máchání rukou nad displejem. Pochopitelně žádný násilný přechod neočekáváme, spíše se dočkáme několika nových bezdotykových gest, která budou klasické ovládání doplňovat.

MWC 2019 LG Premiere

V minulosti už tu podobné pokusy s bezdotykovým ovládáním byly (např. Samsung Galaxy S4), avšak své následovníky si nenašly. Snad tedy implementace od LG bude dávat větší smysl.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

7 komentářů

 1. Těším se na G8 snad překvapí.

  • Proti Lumii nemá šanci. Druhým argumentem je můj Samsung S9. V těchto telefonech mám vražedné combo a jsem jako ninja.

  • Že tě to baví, hrát si na někoho jiného. Tipnul bych tě tak maximálně na základní školu.

  • Jsem jen jeden. Ten cinsky Huhlahej uz ti leze na mozek.

  • i am batman

  • Jack Žeňéový

   Trousí se nám tu ty informace jak bobky :D Všichni jsme inu větrníci, co občas trousí, to se nedá nic dělat :D

  • Mně to naopak přijde jako docela veselé osvěžení :D

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).