LG G8 dostane podporu 5G, pokročilé chlazení a bezdotykové ovládání

Společnost LG se chystá na veletrhu MWC odhalit svůj nový vlajkový smartphone. Zatím to vypadá, že se dočkáme poměrně usedlého zařízení, které by mohlo překvapit možností připojení sekundárního displeje à la ZTE Axon M. O této schopnosti se zatím pouze spekuluje, další střípky však LG trousí v oficiálních upoutávkách.

5G, velká baterie a účinnější chlazení

Upoutávka pro korejský trh například potvrzuje přítomnost čipsetu Qualcomm Snapdragon 855 a podporu sítí 5G, které zajistí modem Snapdragon X50. Telefon také zaujme akumulátorem s kapacitou 4 000 mAh a pokročilým chlazením využívající Vapor Chamber, tedy komoru s párou, která má v telefonu zabírat 2,7× větší plochu než heat pipe v LG V40 ThinQ.

blank

Bezdotykové ovládání

V další videoupoutávce se LG loučí s dotyky a naznačuje, že budoucnost je v bezdotykovém ovládání, tedy v máchání rukou nad displejem. Pochopitelně žádný násilný přechod neočekáváme, spíše se dočkáme několika nových bezdotykových gest, která budou klasické ovládání doplňovat.

V minulosti už tu podobné pokusy s bezdotykovým ovládáním byly (např. Samsung Galaxy S4), avšak své následovníky si nenašly. Snad tedy implementace od LG bude dávat větší smysl.

Autor článku blank
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTmania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů. Jaká zařízení aktuálně používám?

Kapitoly článku