Domů » Bleskovky » LG G7 ThinQ a Nokia 8 Sirocco ve fototestu DxOMark. Ke špičce mají hodně daleko

LG G7 ThinQ a Nokia 8 Sirocco ve fototestu DxOMark. Ke špičce mají hodně daleko

Redakce DxOMark v tomto týdnu zveřejnila testy fotoaparátů jarních vlajkových smartphonů LG G7 ThinQ a Nokia 8 Sirocco. Přestože tyto telefony pocházejí z doby, kdy byl představen aktuální vůdce žebříčku Huawei P20 Pro, zdaleka jeho kvalit nedosahují. V testech získaly 84, respektive 83 bodů, což je řadí mezi loňskou Xperii XZ Premium a dva roky starý iPhone 7.

Nokia 8 Sirocco (recenze)

O malinko lépe si vedl vlajkový telefon od HMD, který se bohužel stále nedočkal svého pokračovatele. V testu DxOMark získal kladné body za rychlý a přesný autofokus, přesnou expozici ve většině podmínek a dobré vyvážení bílé. Vaz mu ovšem zničily nízké detaily a vysoká úroveň šumu, růžový nádech u snímků focených s bleskem a nepřesný odhad hloubky ostrosti u bokeh režimu.

U videa redaktoři chválí věrnost barev, kritizují však viditelný šum, ztrátu textury a omezený dynamický rozsah.

LG G7 ThinQ (recenze)

Telefon od LG se v žebříčku DxOMark umístil těsně za Nokií 8 se skóre 83 bodů. Telefon podle redaktorů umí fotit snímky s dobře vyváženou bílou barvou, s příjemnými a živými barvami, ve většině situací také velmi dobře funguje autofokus. Bohužel telefon má problémy s prokreslením detailů, s šumem v okrajích snímku, se ztrátou detailů při zoomování a nepříliš dobře fungujícím bokeh módem.

U videa platí prakticky stejné klady jako u fotografie, až na autofokus, který nefunguje ve všech podmínkách spolehlivě. Kromě toho jsou ve snímcích viditelné artefakty okolo objektů a u dynamických snímků je patrný judder efekt.

LG G7 má již na trhu svého nástupce, doufáme, že model V40 ThinQ se v oblasti fotografie ukáže v lepším světle.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Subscribe
Upozornit na
guest
51 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments