Domů » Bleskovky » LG G7 ThinQ a Nokia 8 Sirocco ve fototestu DxOMark. Ke špičce mají hodně daleko

LG G7 ThinQ a Nokia 8 Sirocco ve fototestu DxOMark. Ke špičce mají hodně daleko

Redakce DxOMark v tomto týdnu zveřejnila testy fotoaparátů jarních vlajkových smartphonů LG G7 ThinQ a Nokia 8 Sirocco. Přestože tyto telefony pocházejí z doby, kdy byl představen aktuální vůdce žebříčku Huawei P20 Pro, zdaleka jeho kvalit nedosahují. V testech získaly 84, respektive 83 bodů, což je řadí mezi loňskou Xperii XZ Premium a dva roky starý iPhone 7.

Nokia 8 Sirocco (recenze)

O malinko lépe si vedl vlajkový telefon od HMD, který se bohužel stále nedočkal svého pokračovatele. V testu DxOMark získal kladné body za rychlý a přesný autofokus, přesnou expozici ve většině podmínek a dobré vyvážení bílé. Vaz mu ovšem zničily nízké detaily a vysoká úroveň šumu, růžový nádech u snímků focených s bleskem a nepřesný odhad hloubky ostrosti u bokeh režimu.

U videa redaktoři chválí věrnost barev, kritizují však viditelný šum, ztrátu textury a omezený dynamický rozsah.

LG G7 ThinQ (recenze)

Telefon od LG se v žebříčku DxOMark umístil těsně za Nokií 8 se skóre 83 bodů. Telefon podle redaktorů umí fotit snímky s dobře vyváženou bílou barvou, s příjemnými a živými barvami, ve většině situací také velmi dobře funguje autofokus. Bohužel telefon má problémy s prokreslením detailů, s šumem v okrajích snímku, se ztrátou detailů při zoomování a nepříliš dobře fungujícím bokeh módem.

U videa platí prakticky stejné klady jako u fotografie, až na autofokus, který nefunguje ve všech podmínkách spolehlivě. Kromě toho jsou ve snímcích viditelné artefakty okolo objektů a u dynamických snímků je patrný judder efekt.

LG G7 má již na trhu svého nástupce, doufáme, že model V40 ThinQ se v oblasti fotografie ukáže v lepším světle.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
xzeit
Uživatel
xzeit

Jsem zvědavý jak tam dopadne Huawei Mate 20 pro

NOname
Anonym
NOname

To ti povím hned je to shit iphone neporazi koukni na foto co z toho leze zo by se clovek poblil