Domů » Bleskovky » LG G5 a Galaxy S7 nepodporují u paměťové karty funkci Adoptable storage

LG G5 a Galaxy S7 nepodporují u paměťové karty funkci Adoptable storage

Nově představené top modely LG G5 a Samsung Galaxy S7 (edge) disponují slotem na microSD kartu. Zejména u nových Samsungů to společně s voděodolným tělem byla vítaná změna. Jednou z novinek, která se objevila u Android 6.0, byla funkce Adoptable Storage; ta umí virtuálně spojit paměťovou kartu a interní úložiště do jednoho svazku.

Doplněno: Máme pro vás návod, jak u Galaxy S7 Adoptable Storage aktivovat, bez nutnosti rootu.

Samsung Galaxy S7 a S7 edge: Podrobné první dojmy z MWC 2016

U novinek od LG a Samsungu však tahle funkce není aktivní, což se na první pohled může jevit jako nevýhoda, nicméně tento krok má své opodstatnění. Galaxy S7 (edge) má velmi rychlou interní paměť typu UFS 2.0 s rychlostí čtení okolo 350 MB/sec (zápis 150 MB/s), a na takovou hodnotu dnes prodávané microSD karty jednoduše nedosáhnou, takže by při spojení docházelo ke zpomalení celého telefonu.

LG G5: Podrobné první dojmy z MWC 2016

Je také dobré vědět, že když je karta naformátována a virtuálně spojena s interní pamětí, není ji možné používat v jiném zařízení. A i s deaktivovanou funkcí Adoptable Storage bude samozřejmě možné na microSD kartu ukládat hry, aplikace a další data, jen budete mít v telefonu klasicky dvě úložiště – interní a pam. kartu, nikoliv jedno „virtuální“.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytrých zařízení, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů. Máte zájem o spolupráci? Ozvěte se na redakce@smartmania.cz.
Subscribe
Upozornit na
guest
16 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments