Domů » Články » LG G5: Podrobný videopohled z MWC 2016

LG G5: Podrobný videopohled z MWC 2016

LG tuto neděli odhalilo svůj nový vlajkový model G5, který jsme vám představili v tomto článku, kde najdete i kompletní technické specifikace. Po hardwarové stránce se jedná o špičkově vybavený smartphone a díky odnímatelné bradě a možnosti doplňovat jeho funkce jej s trochou nadsázky můžeme označit za modulární zařízení – přehled aktuálně dostupných modulů najdete v tomto článku.

LG G5: Podrobné první dojmy z MWC 2016

LG v Barceloně ukázalo, že se nebojí experimentovat a přijít na trh s něčím novým, a rozhodně bude velice zajímavé sledovat, jak na tyto invence budou reagovat samotní zákazníci. LG G5 láká na Quad HD displej, procesor Snapdragon 820, duální fotoaparát a kovové šasi; to všechno je navíc zabaleno v poměrně kompaktním a lehkém těle. Tlačítka pro regulaci hlasitosti se přestěhovala zpět na bok, klávesa Power s integrovanou čtečkou otisků prstů naopak na zádech zůstala.

Právě design se ale stal jednou z nejčastěji diskutovaných záležitostí. Jedněm se „gé-pětka“ líbí, ostatní už takové nadšení nesdílejí. Na mě subjektivně telefon v ruce příliš prémiovým dojmem nepůsobí a i když je tělo kovové, na první dojem působí spíše jako plast.

Největším soupeřem pro LG G5 bude letos Samsung s modely Galaxy S7 a S7 edge. Po hardwarové stránce se jedná o podobně vybavená zařízení; rozhodovat tak bude především cena a design. Právě cena by mohla hrát ve prospěch LG, design naopak přidává kladné body Samsungu.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).