Domů » Bleskovky » LG chce také vyrábět skládací smartphony. Takto vypadají první koncepty

LG chce také vyrábět skládací smartphony. Takto vypadají první koncepty

Malé telefony s velkými displeji, to je sen snad každého výrobce. Rámečky okolo displeje se podařilo ztenčit na téměř absolutní minimum, a tak mobilní giganti pomalu přesouvají své zraky k novým form-factorům. Jedním z nich jsou skládací smartphony.

ZTE Axon M podrobně: skládací smartphone se dvěma displeji. Budoucnost nebo slepá ulička?

První skládací smartphone se dvěma displeji na konci loňského roku odhalila společnost ZTE, o něco podobného se snaží i Samsung a Microsoft. Pozadu nechce zůstat ani LG, které si na skládací telefon loni v červenci podalo patentovou přihlášku. Ta znázorňuje hned dva koncepty.

První z nich je podobný zmíněnému telefonu od ZTE, avšak namísto dvou displejů využívá jednoho ohebného panelu, který se v případě zavření zařízení schová. Chybět ale nemá ani externí displej, aby bylo možné v zavřeném stavu získávat informace o čase, datu, apod. Na vnější straně se také má nacházet čtečka otisků prstů a hlavní fotoaparát.

Druhý koncept má poněkud divočejší řešení zad – v otevřeném stavu se na zádech nenachází žádný displej, uzavřením telefonu však dojde k posunu krytu a vykouknutí displejového proužku pro zobrazení důležitých informací – času, datu, notifikací, apod.

Bohužel patentová přihláška ještě neznamená, že se takového zařízení v nejbližší době dočkáme. Zatím neexistuje technologie, která by umožňovala přehnout displej jako papír – buď je nutné v ohýbaném místě dodržet minimální rádius zahnutí, nebo použít dva ploché displeje a spokojit se s drobnou mezerou mezi nimi.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).