Sledujte nás na YouTube

Lenovo potvrzuje: Yoga Book 2 bude mít dva displeje, „trojka“ jeden ohebný

Lenovo Yoga Book je bezesporu zajímavé zařízení, a byť nám jeho „virtuální“ klávesnice příliš k srdci nepřirostla, našlo si nespočet fanoušků, kteří nedají dopustit na jeho užasnou lehkost, tenkost a kvalitu zpracování. Nelze se tak divit, že Lenovo připravuje jeho druhou generaci, a podle prvních náznaků bude velmi zajímavá.

Displej na místo klávesnice

Na akci e21FORUM v TaiPei zástupci Lenova začali servírovat první ochutnávky – Yoga Book 2 bude svojí konstrukcí vycházet z první generace, avšak virtuální Halo klávesnici nahradí druhý dotykový displej. Na něm bude možné dělat prakticky cokoliv, např. malovat stylusem, či psát na klávesnici s využitím umělé inteligence. Výrazně má narůst výkon zařízení, Intel Atom má být nahrazen výkonnějším procesorem od Intelu. Bohužel na konkrétnější specifikaci si musíme ještě nějakou chvíli počkat.

V následujících letech hodlá jít Lenovo ještě dál, na jednom snímku v prezentaci již byl naznačen Yoga Book 3, u kterého má dva separátní displeje nahradit jeden ohebný.

S displejem na místo standardní klávesnice koketuje i Asus, který na veletrhu Computex ukázal prototyp notebooku nazvaný Project Precog.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *