Domů » Bleskovky » Lenovo potvrzuje: Yoga Book 2 bude mít dva displeje, „trojka“ jeden ohebný

Lenovo potvrzuje: Yoga Book 2 bude mít dva displeje, „trojka“ jeden ohebný

Lenovo Yoga Book je bezesporu zajímavé zařízení, a byť nám jeho „virtuální“ klávesnice příliš k srdci nepřirostla, našlo si nespočet fanoušků, kteří nedají dopustit na jeho užasnou lehkost, tenkost a kvalitu zpracování. Nelze se tak divit, že Lenovo připravuje jeho druhou generaci, a podle prvních náznaků bude velmi zajímavá.

Displej na místo klávesnice

Na akci e21FORUM v TaiPei zástupci Lenova začali servírovat první ochutnávky – Yoga Book 2 bude svojí konstrukcí vycházet z první generace, avšak virtuální Halo klávesnici nahradí druhý dotykový displej. Na něm bude možné dělat prakticky cokoliv, např. malovat stylusem, či psát na klávesnici s využitím umělé inteligence. Výrazně má narůst výkon zařízení, Intel Atom má být nahrazen výkonnějším procesorem od Intelu. Bohužel na konkrétnější specifikaci si musíme ještě nějakou chvíli počkat.

Recenze Lenovo Yoga Book: Ten s futuristickou klávesnicí

V následujících letech hodlá jít Lenovo ještě dál, na jednom snímku v prezentaci již byl naznačen Yoga Book 3, u kterého má dva separátní displeje nahradit jeden ohebný.

S displejem na místo standardní klávesnice koketuje i Asus, který na veletrhu Computex ukázal prototyp notebooku nazvaný Project Precog.

Project Precog se dvěma displeji: takto si Asus představuje budoucnost notebooků

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).