Domů » Bleskovky » Project Precog se dvěma displeji: takto si Asus představuje budoucnost notebooků

Project Precog se dvěma displeji: takto si Asus představuje budoucnost notebooků

Asus na veletrhu Computex neukázal jenom notebooky následujících měsíců, ale i fungující koncept notebooku z „blízké“ budoucnosti. Rozlučte se s klasickou hardwarovou klávesnicí a přivítejte Project Precog.

Yoga Book se dvěma displeji

Project Precog lze popsat jako konvertibilní notebook, který má místo klávesnice sekundární displej. Ten lze navíc přetočit o 360°, díky čemuž je možné zařízení používat jako tablet s displeji na obou stranách, popřípadě využít některého z mezirežimů – kniha, stan či velká displejová placka. Oba displeje má být možné ovládat jak dotykem, tak stylusem – panel prý inteligentně pozná vstupní zařízení a přizpůsobí se; například spuštěním virtuální klávesnice.

Jelikož se zatím jedná o koncept, nehovoří Asus o hardwarové či softwarové výbavě. Vzhledem k přítomnosti balíku Office a asistentek Microsoft Cortana a Amazon Alexa však očekáváme, že počítač běží na Windows 10. Oproti klasickým počítačům Asus vyzdvihuje umělou inteligenci a strojové učení, například pro analýzu kalendáře, optimalizaci baterie, přepínání ovládacích prvků na spodním displeji, apod.

Půjde Precog do prodeje?

Project Precog byl zatím demonstrován jako pouhý koncept, avšak nemusí se příliš lišit od reálného zařízení, které Asus plánuje uvést na trh v příštích 18 měsících. Dovedete si představit práci na takovémto zařízení?

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

2 komentářů

  1. Jako nebudu lhat, jako koncept je to nadherne, ale co hapticka odezva při psani, to je velmi důležité.

    • Tohle měl Acer před 10ti lety (ještě na Win7), a nechytlo se ne proto že bys nepoznal žes stiknul klávesu, ale nedokázals ji poslepu najít. Bez koukání na ruce se na tom psát prostě nedá, takže to není na velkoobjemové psaní. Jenomže na takové to domácí žvýkání si nekoupíš booka za tehdy 30 tisíc.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).