Legendární hra Lemmings přichází na telefony. Zdarma a s mikrotransakcemi

Společnost Sony ve spolupráci s vývojářským studiem Sad Puppy přináší na mobilní telefony legendární herní značku Lemmings. Hru si můžete vyzkoušet zcela zdarma, počítejte však s přítomností mikrotransakcí. Původní Lemmings vyšli v roce 1991 pro Amigu, za vývojem tehdy stála společnost DMA Design, ze které se později stalo studio Rockstar Games (série Grand Theft Auto).

Aktuální mobilní verze nazvaná jednoduše „Lemmings“ přichází s upraveným ovládáním, které by mělo nabídnout nejlepší možný zážitek z hraní na dotykových zařízeních. Vývojáři ze Sad Puppy slibují tisíce úrovní plných hádanek, pastí a riskantních situací. Hráči mohou objevovat a sbírat unikátní lemmingy nebo bojovat proti ostatním uživatelům a získávat důležité odměny.

Ožehavé téma samozřejmě přestavuje způsob monetizace. Ten pravděpodobně nepotěší fanoušky originálního titulu. Ostatně, mobilní Lemmings jsou free-to-play záležitostí, takže nejspíš nikoho nepřekvapí fakt, že se hraním spotřebovává energie, která po vyčerpání znemožňuje pokračovat ve hře. Je třeba buď nějaký čas počkat, až se energie sama doplní, nebo si ji koupit za skutečné peníze.

Autor článku blank
Marek Bartík
Redaktor serveru SMARTmania.cz a brněnský student. Vedle toho velký fanoušek videoher, jehož nepřestává udivovat jejich překotný vývoj. Svět kolem nás plyne takovou rychlostí, že se za ním mnohdy nestačíme otáčet, čímž se pro nás stává nepostižitelným.

Kapitoly článku