Kupujete iPhone z druhé ruky? Tenhle skrytý trik prozradí přesný počet cyklů baterie

iphone 13 pro clanek

Není to tak dávno, kdy Apple čelil velké kritice za to, že po poklesu kapacity baterie v iPhonu pod určitou úroveň celý telefon zpomalil. Ačkoli se gigant z Cupertina nařčením nejprve bránil, posléze přiznal, že tak činil pouze z důvodu zachování výdrže baterie telefonu. Zákazníci v tom nicméně viděli především snahu donutit je ke koupi novějšího modelu.

Od této aféry najdete v iPhonu v nastavení procentuální vyjádření kondice baterie. Jak ale zjistit přesný počet nabíjecích cyklů? Belgický bloger a vývojář Niels van Straaten sdílel na svém instagramovém účtu jednoduchý návod, jak zjistit přesný počet uplynulých nabíjecích cyklů, a tak i současnou kondici baterie.

apple iphone battery baterie clanek unsplash
V jaké kondici je baterie vašeho iPhonu?

V Nastavení jděte do nabídky Soukromí a vyberte položku Analýza a vylepšování, zde nejprve povolte Sdílet analýzu a pak vyberte položku Data analýzy. Nyní je potřeba vyčkat minimálně 24 hodin, někdy i déle, než se tento log vygeneruje.

Poté už jen do vyhledávání napište log-aggregated a vyberte úplně poslední záznam. V něm už stačí najít řádek obsahující položku BatteryCycleCount a voilà – znáte přesný počet uplynulých cyklů baterie vašeho iPhonu.

Kolik nabíjecích cyklů absolvovala baterie vašeho iPhonu?

Co ale jednotlivé počty cyklů znamenají? S přimhouřeným okem se dá říci, že 0 až 300 cyklů označuje baterii v dobré kondici, 301 – 500 ukazuje, že kondice baterie není nejlepší, ale nejedná se o nic hrozného, a v případě, že vaše baterie absolvovala více než 500 cyklů, možná by stála za zvážení její výměna v servisu.

Autor článku
Dominik Vlasák
Redaktor, cestovatel, fanoušek technologií, Star Wars a dobré kávy.

Kapitoly článku