Domů » Bleskovky » Zpomaluje se vám iPhone? Možná za to může starší baterie

Zpomaluje se vám iPhone? Možná za to může starší baterie

Apple je již nějakou dobu osočován z toho, že záměrně s novými aktualizacemi iOS zpomaluje starší iPhony a iPady, aby podpořil prodeje nových. Tyto spekulace se nikdy nepotvrdily, naopak benchmark Futuremark nedávno potvrdil, že se tak neděje (více informací). Starší jablečná zařízení přesto mohou v čase ztrácet výkon, a to zcela z jiného důvodu.

Na síti Reddit se objevilo vlákno, v němž přispěvatelé tvrdí, že za zpomalováním starších iPhonů může starší akumulátor. Jeho výměna za nový má okamžitě navýšit výkon celého zařízení, což někteří uživatelé prokazují screenshoty z benchmarků – TeckFire například se starým akumulátorem iPhonu 6 Plus naměřil v GeekBench skóre 1055 / 1 770 bodů, s novým akumulátorem to bylo 1 459 / 2 499, tedy o třetinu více.

Podle jedné z teorií, která ve zmíněné diskuzi vznikla, Apple záměrně škrtí výkon zařízení se starším akumulátorem, aby vždy zajistil deklarovanou výdrž. Část uživatelů také hledá souvislost s loňskými případy samovolně se vypínajících iPhonů, kterou řešila svolávací akce spojená s výměnou baterií, přičemž Apple poté dokázal vše vyřešit aktualizací na iOS 10.2.1. Přinesl tento update cílené zpomalení, aby akumulátoru ulevil a zastavil tak časté restartování a ním spojenou rostoucí vlnu reklamací? Zahraniční redakce již požádaly Apple o vyjádření. Pokud je i váš iPhone po čase zpomalený, zkuste zauvažovat o výměně akumulátoru.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
25 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments