Domů » Bleskovky » Který výrobce má nejbezpečnější odemykání obličejem? Výsledky testu vás překvapí

Který výrobce má nejbezpečnější odemykání obličejem? Výsledky testu vás překvapí

Odemykání smartphonů obličejem se po uvedení iPhone X, který byl v tomto ohledu průkopnický, postupně rozšířilo i na konkureční platformu Android. Dnes tuto funkci nalezneme také u zařízení nižší střední třídy. U nich však logicky nejde o stejnou technologii, jako u zařízení s jablečným logem. V testu magazínu Forbes se však ukázalo, že problémy s odemykáním obličejem mají i dražší telefony s operačním systémem Android.

Skenování obličeje pro funkci Face ID
Face ID na iPhone X

Pojďme ale k samotnému testu a jeho závěrům. Redaktor Forbesu si nejdříve nechal vyrobit 3D model své hlavy a později otestoval právě odemykání obličejem u následující zařízení: iPhone X s technologií Face ID, LG G7 ThinQ, Samsung Galaxy S9, Samsung Galaxy Note 8 a OnePlus 6. Je škoda, že se do testu nedostalo ještě Xiaomi Mi 8, které také využívá pokročilé technologie a senzorů k autentizaci uživatele.

iPhone jako jediný smartphone testem prošel

Výsledky testu jsou poměrně překvapivé. Všechny zařízení se systémem Android v něm totiž neuspěly a 3D model hlavy redaktora je ošálil. Naopak Apple iPhone X testem úspěšně prošel a podvést se ho nepodařilo, a to samé by samozřejmě platilo i pro letošní iPhone Xs, Xs Max a Xr (recenze).

Výroba testovací hlavy :-)
Výroba testovací hlavy :-)

Nutno dodat, že o možné nespolehlivosti této formy zabezpečení téměř všechny telefony s Androidem informovaly (výjimkou byl OnePlus 6, u něj bylo odemykání obličejem také nejméně bezpečné, nicméně toto bylo aktualizací softwaru již částečně vyřešené). Pro srovnání prošla testem také služba Windows Hello od Microsoftu, ta se, stejně jako iPhone, modelem hlavy ošálit nenechala.

We 3D Printed Our Heads To Bypass Facial Recognition Security And It Worked | Forbes

Smartphony od Samsungu však mají oproti ostatním ve své skupině jednu poměrně velkou výhodou: umožňují totiž do zabezpečení zapojit i snímač oční duhovky, který celou operaci sice prodlouží, na druhou stranu je ale pak takový zámek výrazně bezpečnější. Na závěr se hodí dodat, že ani technologie použitá na iPhone X není neomylná, avšak v porovnání s konkurencí vychází lépe.

Alex Mensatoris

Externí redaktor SMARTmania.cz, kterého baví moderní technologie a marketing. Toho času student vysoké školy.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
58 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments