Domů » Bleskovky » Který smartphone se letos prodával nejvíce? První tři kvartály mají stejného vítěze

Který smartphone se letos prodával nejvíce? První tři kvartály mají stejného vítěze

Jakmile skončí letošní rok, objeví se spousta analýz, kolik se letos prodalo smartphonů a jaké značky utrhly největší kus celého koláče. Agentura Counterpoint nyní zveřejnila poměrně netradiční náhled na výsledky třetího letošního kvartálu, který nebyl vytvořen z pohledu značek, ale ukazuje prodeje jednotlivých modelů.

counter

iPhone Xr kraluje čtvrtý kvartál v řadě

Ve třetím čtvrtletí byl celosvětově největší zájem o Apple iPhone Xr, který si zakoupila hned 3 procenta zájemců o nový smartphone. Tento jablečný telefon okupoval první příčku i v předchozích třech kvartálech, takže je dost možné, že se stane nejvíce prodávaným smartphonem celého roku, byť na čísla ze čtvrtého kvartálu si budeme muset ještě nějaký čas počkat.

Dařilo se i modelové řadě Samsung Galaxy A, smartphony z ní najdeme v TOP 10 hned tři. Jedná se však spíše o levnější kousky, u kterých nás vysoký zájem nepřekvapuje. Naopak může překvapit umístění hned tří smartphonů společnosti Oppo, která především na čínském trhu, byť pomalu vystrkuje růžky i do ostatních regionů. Tato trojce telefonů dokonce předčila i smartphony značek Xiaomi a Huawei, které se v žebříčku krčí až na devátém (Redmi 7A) a desátém (Huawei P30) místě.

Hardwarové parametry iPhone Xr
Systém: iOS 12
Rozměry: 150,9 x 75,7 x 8,3 mm, Hmotnost: 194 gramů
Čipset: Apple A12 Bionic, 7nm
RAM: 3 GB, Interní paměť: 64/128/256 GB, Pam. karta:
Displej: IPS LCD, 6,1", Retina, 828 × 1792 px
Hlavní fotoaparát:
Druhý fotoaparát:
Třetí fotoaparát: , Přední kamera: 7 MPx, f/2.2
Bluetooth: 5.0, Wi-Fi: 802.11 a/b/g/n/ac (2,4 a 5 GHz), NFC:
Konektor: Lightning
Baterie: 2942 mAh Li-Ion, Rychlé nabíjení:
Bezdrátové nabíjení:

Pátou příčku žebříčku okupuje iPhone 11, tedy přímý nástupce iPhone Xr, a to i přesto, že se začal prodávat až v průběhu třetího čtvrtletí. Právě tento model má velkou šanci vystřídat svého úspěšného předchůdce na trůnu.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
12 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments