Domů » Bleskovky » Konkurence pro RAZR? U véčka od Samsungu si vyberete místo ohybu

Konkurence pro RAZR? U véčka od Samsungu si vyberete místo ohybu

Smartphone Galaxy Fold ještě není v prodeji, Samsung ale už přemýšlí nad dalším využitím ohebných displejů. Dokonce si nechal patentovat smartphone, který využívá ohebného panelu jiným způsobem než zmíněný Galaxy Fold.

samsung fold 1

Véčko s displejem na vnější straně

Telefon na obrázcích nemá používat ohebného displeje ke zvětšení jeho plochy, ale naopak ke složení zařízení „napůl“. Oproti chystané novodobé Motorole RAZR má být displej umístěn na vnější straně a má nabídnout volbu místa ohnutí – buď bude v geometrické polovině nebo s mírným posunutím na jednu či druhou stranu.

V druhém případě pak bude vždy jedna část delší a druhá kratší, čehož chce Samsung využít – v závislosti na způsobu ohnutí by nad částí displeje vykukovala buď hlavní kamerka pro účely pořízení selfies či hlasitý reproduktor.

samsung fold 5

V otevřeném stavu by měl telefon mít značně protáhlý displej vhodný např. pro zobrazení dvou aplikací najednou. V patentu je také zmíněná možná podpora pro ovládání stylusem. Patentová přihláška, která byla podána 8. srpna, nezmiňuje možnost ohnutí displeje směrem dovnitř, designeři serveru LetsGoDigital si ale pohráli i s touto variantou. Proto na jejich neoficiálních renderech najdeme i možnost zavření telefonu jako u tradičního véčka.

I když zařízení z okolních obrázků vypadá nesmírně zajímavě, není nikde psáno, že právě v této podobě spatří světlo světa (jestli vůbec). Reputaci ohebných telefonů nejprve musí nastavit první generace smartphonů, které snad již brzy dorazí na pulty obchodů.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments