Konkurence pro Folda? Skládací Honor Magic V poodhaluje svůj design

honor magic v 5

Segment ohebných telefonů zažívá v poslední době raketový vzestup. Pozadu nechce zůstat ani Honor, který před několika dny oficiálně potvrdil smartphone s názvem Magic V, jenž by měl být prvním ohebným telefonem v portfoliu čínské značky. Samotné oznámení bylo poměrně stručné a nedávalo příliš prostoru pro spekulace.

Nyní Honor ukázal chystaný ohebný smartphone Magic V na prvním videu, které sice neprozradí jeho kompletní podobu, ale dává nám alespoň nahlédnout na některé jeho aspekty, které připomínají konstrukci Samsungu Galaxy Z Fold 3. Dominantou bude velký vnitřní displej bez viditelného výřezu, což může znamenat dvě věci – buďto vnitřní displej nebude mít selfie kameru, nebo bude ukrytá pod displejem.

HONOR Magic V | HONOR's First Foldable Flagship

Ohebný mechanismus bude odpovídat posledním trendům, takže po rozložení nebude mezi dvěma polovinami displeje žádná mezera. Vnější displej je zahnutý na pravé straně a disponuje malým výřezem pro selfie fotoaparát. Podle spekulací by vnější displej měl mít úhlopříčku 6,5“, zatímco velikost toho vnitřního by se měla zastavit na 8“. Na spodní straně se ještě nachází reproduktor a USB-C.

honor magic v 3
Honor Magic V

Bohužel stále zůstává záhadou, kdy se ohebného smartphonu Honor Magic V dočkáme. Nezbývá tedy než doufat, že se tak stane co nejdříve.

Autor článku
Michael Chrobok
Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku