Domů » Bleskovky » Konec safíru u iPhone 7? Fotoaparát i domovské tlačítko se snadněji poškrábou

Konec safíru u iPhone 7? Fotoaparát i domovské tlačítko se snadněji poškrábou

iPhone 7 Plus prokázal značnou odolnost vůči pádu na dlažbu (více informací), youtuber JerryRigEverything zase podrobil jeho menšího bratříčka testům na odolnost vůči poškrábání a ohnutí. I když by se daly očekávat podobné výsledky jako u loňských modelů, došlo k jednomu nemilému překvapení.

Apple v nedávné minulosti toužil o ochraně displejů iPhonů safírovým sklem, avšak kvůli krachu svého partnera GT Advanced Technologies se tento sen rozplynul. Safír tak alespoň u předchozích modelů chránil menší plochy iPhonů – povrch domovského tlačítka a čočku fotoaparátu. Letos ale zřejmě došlo k výměně za stejné odolné sklo, které chrání displej telefonu. U všech těchto komponent se začaly první rýhy objevovat již po testu hrotem s tvrdostí 6; safír by měl přitom mít ustát i tvrdost 9.

saf

Apple na svých stránkách uvádí, že iPhone 7 (Plus) má objektiv krytý safírovým křišťálem, tudíž netušíme, jak tato nesrovnalost vznikla – možná Apple plánoval své iPhony vybavit safírovými skly, ale nakonec sáhl k levnějšímu a snadněji vyrobitelnému materiálu a zapomněl tento údaj uvést ve specifikacích.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
14 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments