Domů » Bleskovky » Konec safíru u iPhone 7? Fotoaparát i domovské tlačítko se snadněji poškrábou

Konec safíru u iPhone 7? Fotoaparát i domovské tlačítko se snadněji poškrábou

iPhone 7 Plus prokázal značnou odolnost vůči pádu na dlažbu (více informací), youtuber JerryRigEverything zase podrobil jeho menšího bratříčka testům na odolnost vůči poškrábání a ohnutí. I když by se daly očekávat podobné výsledky jako u loňských modelů, došlo k jednomu nemilému překvapení.

iPhone 7 Scratch test - BEND TEST - Durability video!

Apple v nedávné minulosti toužil o ochraně displejů iPhonů safírovým sklem, avšak kvůli krachu svého partnera GT Advanced Technologies se tento sen rozplynul. Safír tak alespoň u předchozích modelů chránil menší plochy iPhonů – povrch domovského tlačítka a čočku fotoaparátu. Letos ale zřejmě došlo k výměně za stejné odolné sklo, které chrání displej telefonu. U všech těchto komponent se začaly první rýhy objevovat již po testu hrotem s tvrdostí 6; safír by měl přitom mít ustát i tvrdost 9.

saf

Apple na svých stránkách uvádí, že iPhone 7 (Plus) má objektiv krytý safírovým křišťálem, tudíž netušíme, jak tato nesrovnalost vznikla – možná Apple plánoval své iPhony vybavit safírovými skly, ale nakonec sáhl k levnějšímu a snadněji vyrobitelnému materiálu a zapomněl tento údaj uvést ve specifikacích.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

14 komentářů

 1. jmenopriezvisko

  Tak na konkurenčním webu věnovaném výhradně Apple psali, že iPhone 7 nemá ani čtečku ani čočku fotoaparátu krytou safírovým sklem, takže to tak asi bude.

 2. Za me zcela ok vysledek. jasne, necim ostrym se lak proste poskrabe. Ale to i na aute, ktere je staveno na uplne jiny level ochrany nez telefon. A vzhledem k tomu, ze Apple nikde netvrdi nic o safirovych sklem na Iph 7, tak zde taky ok.

  • pat (neregistrovaný)

   Jaky level ochrany :) vsak telefon je vystaveny ovela vacsiemu opotrebeniu na skrabance.
   Kazdy den ho vyberas, niekam polozis kde sa moze poskriabat alebo mas aj ine veci vo vrecku.

   • hahaha… Auto, ktere se pohybuje trvale v prasnem prostredi, na ktere letaji kaminky, je trvale vystaveno desti, vetru, poletujicimu prachu a pisku apod.? Sorry, ale lak auta je staven na daleko vetsi zatez nez lak na telefonu a presto se ostrym poskrabe.

 3. Hrda ovce (neregistrovaný)

  Souhlas, taky mi nedela potize pokud se sklicko jemne poskrabe.

 4. Test dopadl celkove super a mnohem lepe nez predchozi generace, kde se telefon rozloupl jak oplatka.

 5. Ip Man (neregistrovaný)

  Ještě se objevil jeden takový malý detail související s tlačítkem home button a to ten že první uživatelé iPhonů přišli na to, že nové tlačítko funguje jen při dotyku kůže, tedy holého prstu. Čili trochu jinak nové domácí tlačítko u iPhonu 7 nefunguje v rukavicích. Jestli tedy letos v zimě plánujete nosit rukavice, budete si je muset při každém kontaktu se svým novým iPhonem sundat.

  • Tak to jsi musel tak jako tak, aby jsi následně mohl šmudlat po displeji:-)

   • kjkszpj (neregistrovaný)

    To je fakt, keďže ajfón stále nepodporuje ovládanie v rukaviciach.

   • Viktor (neregistrovaný)

    Proč by nepodporoval? Mně to funguje, rukavice od Under Armour a normálně to s nimi jde.

   • kjkszpj (neregistrovaný)

    Viktor: Pretože ho tak apple vyrobil.

   • Viktor (neregistrovaný)

    Mně to funguje, takže asi nemáte pravdu.

   • ja (neregistrovaný)

    Viktore, asi nemas pravdu, pokud i nejvetsi expert na japhony – uni, rika opak

 6. jmenopriezvisko

  Tak celoskleněný Samsung S7 s kovovým rámem je mnohem náchylnější než unibody hliníkový iPhone 6S/7 a drop testy to potvrzují… stačí se podívat na bazos, většina S7 v nabídce prodávají uživatelé proto, že mají rozbité sklo na zadní třeně nebo uštípnutý kus skla z displeje.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).