Domů » Bleskovky » Konec pilníků v dortech, na svobodu pomáhají drony

Konec pilníků v dortech, na svobodu pomáhají drony

Že se do vězení pašují různé předměty, od mobilních telefonů po drogy, je celkem známo. Až donedávna bylo ovšem nutné pro pašování využít lidské zdroje. S příchodem nových technologií už ale není lidské přítomnosti třeba. Dozorci a policisté v Jižní Karolíně by mohli vyprávět.

Za pomocí drona uprchl vězeň Jimmy Causey. Toho zadrželi v pátek v texaském Austinu, téměř dva tisíce kilometrů od nápravného zařízení s maximální ostrahou, kam byl umístěn. „Jsme si na sto procent jistí, že k útěku byl použit jeden či více mobilních telefonů. Ty mu byly dodány za pomocí dronů a umožnily mu tak útěk,“ řekl Bryan Stirling, ředitel Nápravných zařízení státu Jižní Karolína. „Vězení už zatčené od kriminálních aktivit neodřízne. Jsou sice fyzicky za mřížemi, virtuálně jsou však stále na svobodě,“ dodal.

Kitty Hawk: první kříženec člunu a dronu, na který nebudete potřebovat pilotní licenci

Michael Chrobok

Nestranný fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).