Domů » Bleskovky » Konec iTunes ve Windows? Apple údajně chystá náhradní aplikace

Konec iTunes ve Windows? Apple údajně chystá náhradní aplikace

V roce 2019 Apple odstranil ze systému macOS svoji ikonickou hudební aplikaci iTunes, a namísto ní přišel s aplikacemi Hudba, Podcasty a TV. iTunes nadále přežívá pouze v systému Windows, dokonce je ke stažení přímo z Microsoft Store, avšak Apple aplikaci nijak neudržuje. Pravděpodobně proto, že se chystá k její výměně.

Zařízne Apple iTunes i na Windows?

Podle serveru iMore Apple vyvíjí pro platformy od Microsoftu aplikace Hudba a Podcasty. Zatím není jasné, zda budou určené přímo pro Windows, nebo pro konzole Xbox, kde již existuje aplikace Apple TV. Zatímco videoobsah z Apple TV dává na herních konzolích smysl, hudba a podcasty jsou často konzumovány na počítačích, na nichž by mohl Apple vydělat díky předplatnému svých služeb nemalé prostředky.

Termín vydání aplikací Hudba a Podcasty pro platformy Microsoftu zatím není známý, ovšem je možné, že dlouho čekat nebudeme, aplikace Apple TV pro Xbox byla například vydána cca dva měsíce po prvních spekulacích. V současnosti jsou prý aplikace Hudba a Podcasty testovány v uzavřené beta verzi.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

3 komentářů

  1. To by byla ta nejlepší zpráva, co nás od nich může potkat :D

  2. Už v roce 2015 bylo pozdě…

  3. Konečně. Tenhle soft má svůj speciální kotel v pekle.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).