Konec Androidu se blíží. Google už má připravenou náhradu

Pamatujete si ještě na projekt Fuchsia OS od Googlu? Představen byl před pěti lety a hovořilo se o něm jako o náhradě za systém Android, navenek se však k telefonům nijak nepřiblížil. Google však (na rozdíl od jiných) tento projekt nepohřbil a potichu na něm nadále pracuje; na jaře letošního roku se do vývoje zapojil i Samsung, a systém byl dokonce nasazen na asistenta Nest Hub.

Fuchsia na telefonech? Dočkáme se v horizontu několika let

Podle nejnovějších zvěstí nastal čas zahájit pomalou rozlučku s Androidem, neboť Google učinil několik důležitých kroků k postupnému nasazování Fuchsie. Tuto zprávu vypustil do světa informátor Dohyun Kim a vysloužil si souhlasný komentář od známějšího „kolegy“ Ice Universe.

Zajímavé je, že do nasazování Fuchsie se zřejmě jako první zapojí zmíněný Samsung. Ten v letošním roce přijal od Googlu i hodinkovou platformu Wear OS a nahradil jí svůj systém Tizen, partnerství těchto dvou firem se tak zřejmě stále více prohlubuje.

I tak si ale na Fuchsii ještě nějakou dobu počkáme, podle Kima bude přechod trvat několik let. Až tento čas nastane, bude zajímavé sledovat, jak bude zajištěn přechod mezi dvěma platformami. Udělá Google za Androidem tlustou čáru, nebo u budoucích telefonů zajistí plynulý přechod?

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku