Domů » Bleskovky » Fuchsia OS: nástupce Androidu získal velké jméno. Na vývoji se bude podílet Samsung

Fuchsia OS: nástupce Androidu získal velké jméno. Na vývoji se bude podílet Samsung

Ačkoli se současné rozložení sil mezi iOS a Androidem zdá neotřesitelné v základech, je lepší být připraven než překvapen. Tím se řídí také Google, který ve své centrále v Mountain View pomalu, ale jistě připravuje nástupce Androidu s názvem Fuchsia OS. Ten je prozatím v plenkách, nicméně Google si na něm chce otestovat, jaké to je vytvořit operační systém pro chytré telefony úplně od začátku.

Google otevřel dveře pro ostatní vývojáře už v prosinci loňského roku. Tuto výzvu nyní podle všeho vyslyšel Samsung, který se do vývoje zapojil se svým souborovým systémem pro flash paměti F2FS (Flash-Friendly File System). Ten už delší dobu soupeří se systémem EXT4, který je de facto výchozím souborovým systémem Androidu. V novém projektu si Samsung evidentně nechce nechat ujet vlak a rád by své řešení do systému Fuchsia implementoval co nejdříve.

Raná podoba systému Fuchsia OS

Prozatím není jasné, zda Samsung s novým operačním systémem počítá také do budoucna, například pro nasazení do nějakého hardwaru. Prozatím se tedy spolupráce omezuje pouze na F2FS systém.

Michael Chrobok

Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

7 komentářů

 1. marastudna 50

  Bude zajímavé,v čem bude Nový systém lepší,než tento současný.

  • V ničem, marketing, název.

  • Ve všem. Je s podivem, že ten slepenec android je ještě pořád tady..

  • Nejlepší systém bude ten od Huawei a zapíše se do historie!!!

  • Znovu naprogramovany systém „pokud to nepokazí“ bude vždy lepší, než do nekonečna upravovaný 15 let starý.
   Obrazně, Kód co před 15 lety museli napsat na pomyslnou A4 a časem ho tak „naopravovali“, takže má dneska ty A4 klidně 3, tak by šel dnes od nuly napsat treba na jednu A5.
   Ledasco je dnes prostě možné udělat efektivněji než tenkrát.
   Takže věř že je dost možné, že úplně od nuly napsaný „nový Android“ by z největší pravděpodobností fičel dokonce lépe, než sice vymazlený ale skoro 2 dekády starý iOS.

 2. Sareban Intuneric

  Mě by spíše zajímala zpětná kompatibilita s aplikacemi na kterých se pracuje přes 10 let a která vždy zlomí vaz kterémukoliv novému systému.

 3. Já si divím, že na tom nespolupracovalo Fujitsu :D .

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).