Domů » Bleskovky » Fuchsia OS není náhradou Androidu. Google konečně prozradil, jaké s ní má plány

Fuchsia OS není náhradou Androidu. Google konečně prozradil, jaké s ní má plány

Google už téměř tři roky pracuje na novém operačním systému Fuchsia OS, který je navržen tak, aby fungoval na jakémkoliv typu zařízení. Od první zmínky o Fuchsii se tak začalo spekulovat, že se z ní jednou může vyrůst náhrada za Android a Chrome OS, ovšem tyto domněnky vyvrátil na vývojářské konferenci Google I/O viceprezident pro Android a Chrome Hiroshi Lockheimer.

Fuchsia není nový Android

Ten vůbec poprvé oficiálně prolomil hlasité mlčení a oznámil, že Fuchsia není nový Android nebo nový Chrome OS, ale zcela nezávislý projekt, na němž se Google učí nové postupy, které by mohly být aplikovatelné na dalších produktech. A těmi produkty nemusí být nutně smartphony a počítače.

Lockenheimer připomenul, že ve světě internetu věcí existuje stále více zařízení vyžadujících operační systémy a běhová prostředí, a proto je zde široký prostor pro více operačních systémů s různými silnými stránkami a specializacemi. A Fuchsia má být jedním z nich.

Nejedná se tak o budoucí náhradu Androidu nebo Chrome OS, ale o experimentální systém, který umožňuje testovat různé scénáře nejen na počítačích a smartphonech, ale hlavně na dalších typech zařízení, např. chytrých produktech pro domácnost či konzumaci obsahu ve virtuální realitě.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Diskuze k článku

  1. Sotva by chtěli droid tak honem nahradit byli by sami proti sobě, když běží v různých verzích, nadstavba H, úpravách třeba v Číně a korejj na 70-80% všech telefonu na světě.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).